Najnowsze

Chłodna i pogodna niedziela. Maksymalnie 3 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 02.12
Prognoza pogody na niedzielę 02.12

Przed nami pogodna i chłodna niedziela. Na przeważającym obszarze kraju zza chmur wyjrzy słońce. Temperatura powietrza w najcieplejszym miejscu tego dnia w Polsce nie przekroczy 3 st. C, a będą i takie, w których zatrzyma się na zerze.

W większości regionów pierwsza część dnia minie dość pogodnie. Po południu jednak zaczną napływać chmury. Najbardziej dadzą się we znaki na krańcach północno-zachodnich i na południu kraju.

W tych regionach popada śnieg, na Podkarpaciu również śnieg z deszczem. W górach może spaść do 5 cm śniegu.

Ciepłe ubranie

Przed wyjściem na niedzielny spacer lepiej pamiętać o czapkach, szalikach i rękawiczkach. Przydadzą się, bo temperatury nie przekroczą 3 st. C. Tyle pokażą termometry na Dolnym Śląsku. O jeden stopień mniej będzie na Ziemi Lubuskiej, Ziemi Łódzkiej, Pomorzu i Podkarpaciu. Najchłodniejsze Suwalszczyzna i Podlasie odnotują 0 st. C. W pozostałych regionach maksymalnie 1 st C.

Zimno, na południu mokro

Przy takich wartościach temperatur w całym kraju będziemy odczuwać zimno. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem sprawią, że poziom wilgotności względnej na południu przekroczy 90 proc. W centrum wyniesie 60-70 proc., a na północy 60 proc. i mniej.

W południowej i zachodniej Polsce pogoda niekorzystnie wpłynie na pogodę. Mieszkańcy centrum, północy i północnego wschodu mogą liczyć na neutralny biomet.

Warunki biometeo w niedzielę 02.12
Warunki biometeo w niedzielę 02.12

Autor: js,adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości