Chłodna i pochmurna niedziela

Burze teraz na wschodzie kraju

Ostatni weekend sierpnia kończy się chłodną i pochmurną niedzielą. Winę za pogorszenie pogody ponosi zimny front atmosferyczny, który przesuwa się na wschód Polski, niosąc ze sobą deszcz i burze.

Niedziela będzie zdecydowanie chłodniejsze niż ostatnie dni. Termometry pokażą od 18 st. C w Zielonej Górze do 23 st. w Rzeszowie.

Na wschodzie kraju front atmosferyczny wywoła burze i deszcze. Jednak to tam właśnie będzie cieplej. Silniejszy wiatr będzie wiał w całym kraju, a w porywach burzowych osiągnie do 90 km/godz.

Prognoza pogody na 28 sierpnia
Prognoza pogody na 28 sierpnia

Zależy, gdzie jedziemy

Warunki drogowe w niedzielę zależne będą od miejsca, w którym znajduje się front atmosferyczny. Na zachodzie będą one dobre. W centrum kraju, gdzie ma padać, należy zachować wzmożoną ostrożność. Natomiast na wschodzie Polski widoczność będzie bardzo ograniczona, a nawierzchnia śliska.

Warunki drogowe na 28 sierpnia
Warunki drogowe na 28 sierpnia

Będziemy czuć się źle

W niedzielę biomet znowu będzie niekorzystny. Wilgotność powietrza wyniesie 60 proc., a ciśnienie będzie rosnąć. Na Wybrzeżu kraju będzie nam chłodno. W pozostałych częściach kraju aura sprawi, że poczujemy się komfortowo.

Biomet na 28 sierpnia
Biomet na 28 sierpnia

Autor: xyz//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości