Najnowsze

Zagubiony pingwin w mieście. Był w złym stanie

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
Reuters
Policjanci uratowali młode ciężarnej sarny, która zginęła w wypadku
Policjanci uratowali młode ciężarnej sarny, która zginęła w wypadkuOśrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom
wideo 2/2
Uwięzione i zagubione zwierzęta

Pingwin błąkał się po chilijskim mieście Chanaral. Uratowali go członkowie organizacji rybackiej. Zwierzę z jego naturalnego środowiska zabrały najprawdopodobniej prądy morskie.

Pingwina w nadmorskim mieście Chanaral w reigonie Atakama zauważyli turyści. Był zdezorientowany i w złym stanie zdrowotnym. Zwierzę zostało przetransportowane do kliniki weterynaryjnej przez członków Krajowej Służby Rybołówstwa i Akwakultury.

Po udzieleniu mu pomocy i upewnieniu się, że ma się dobrze, wypuszczono go na wolność w pobliskim parku narodowym Pan de Azúcar. - To obszar, gdzie żyje dużo tych pingwinów - powiedział Erick Burgos z tamtejszej służby zajmującej się ratowaniem zwierząt morskich.

Pingwina z jego naturalnego środowiska zabrały najprawdopodobniej prądy morskie.

Pingwin peruwiański

Chodzi o gatunek pingwina peruwiańskiego, nazywanego też pingwinem Humboldta (Spheniscus humboldti). Występuje w zachodniej części Ameryki Południowej, w przybrzeżnych rejonach Chile i Peru. Jest uważany za gatunek zagrożony wyginięciem. Według naukowców, na wolności jest 2500-9999 tysięcy dorosłych osobników. Zwierzęta te żyją 15-20 lat.

Autor:ps

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości