Najnowsze

Chciałby wyłączyć serwisy pogodowe, bo zapowiadają deszcze

Najnowsze

Burano w Wenecji Euganejskiej

Gubernator włoskiej Wenecji Euganejskiej grozi sądem serwisom pogodowym. Polityk jest przekonany, że działają one na szkodę regionu, którym zarządza, ponieważ na ogół przewiduje się tam opady deszczu.

Luca Zaia, gubernator Wenecji Euganejskiej, jest zdania, że serwisy, w których przewiduje się pogodę dla tego położonego na północy Włoch regionu, odstraszają turystów. Zaia nazywa je m.in. "stronniczymi" i niewiarygodnymi" i życzyłby sobie, żeby zostały zablokowane jako szkodliwe.

CZYTAJ O PODOBNYM PRZYPADKU W BELGII

Czarna chmura nad hotelarzami

Zaia, prominentny polityk prawicowej Ligi Północnej, zagroził, że władze regionalne będą domagać się odszkodowania za straty poniesione m.in. przez branżę turystyczną w rezultacie rozpowszechnianych przez serwisy błędnych prognoz pogody.

Dziennik "Corriere del Veneto" zauważył, że gubernator Wenecji Euganejskiej, jednej z pereł włoskiej turystyki, wypowiedział wojnę meteorologom z sieci przed zbliżającymi się dwoma długimi weekendami na przełomie kwietnia i maja. Włosi masowo wyjeżdżają wtedy na kilka dni. Zaia, jak podkreślono, stanął po stronie miejscowych hotelarzy i restauratorów oraz przedstawicieli całej branży żyjącej z turystyki. Nie mogą oni wybaczyć niemal stałych prognoz pogody dla ich regionu: wszędzie wokół Wenecji Euganejskiej pojawia się na mapie najczęściej słońce, a w ich stronach (gdzie leżą m.in. Wenecja, Werona i Padwa) - zazwyczaj czarna chmura zapowiadająca opady deszczu.

Podejmie kroki prawne, zaleca rządowy serwis

Sprawa permanentnych zdaniem gubernatora błędów meteorologicznych może trafić do sądu, ponieważ Luca Zaia ogłosił, że rozważa możliwość podjęcia kroków prawnych przeciwko tym, którzy publikują niekorzystne prognozy dla Wenecji Euganejskiej.

Do wszystkich przewodniczący władz zaapelował, by korzystali wyłącznie ze strony meteo przygotowywanej przez wyspecjalizowaną agencję działająca przy władzach regionalnych. -Tylko te prognozy są poważne i dobrze sporządzone - zapewnił lokalny polityk.

Autor: map/rs / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości