Najnowsze

Chciał, to przeszedł. Nie zatrzymało go nawet dwumetrowe ogrodzenie

Najnowsze


Mieszkańcy Florydy często mają do czynienia z aligatorami. Te niebezpieczne gady zamieszkują mokradła i bagna, ale czasem pojawiają się również w pobliżu ludzkich siedzib. Wydawałoby się, że dwumetrowy płot wystarczy, by się przed nimi ochronić. Nic bardziej mylnego.

Okazuje się, że aligatory potrafią pokonywać wysokie przeszkody. Gada przechodzącego przez ponad dwumetrowy płot nagrała w sobotę Christina Stewart, która jechała drogą w Jacksonville na Florydzie.

ZOBACZ ALIGATORA NA ŚRODKU ULICY

Aligator wspiął się na siatkę ogradzającą bazę lotnictwa marynarki wojennej. Ostro zakończony płot nie stanowił dla niego większego problemu. Gad oparł się brzuchem o kolce na szczycie i spokojnie "zjechał" na drugą stronę. Kobieta poinformowała dowództwo bazy wojskowej, ale wojskowi nie planują łapać aligatora, jeśli nie będzie stwarzał zagrożenia.

Zamieszkują bagna

Aligatory amerykańskie lub też missisipijskie (Alligator mississippiensis) zamieszkują tereny podmokłe - bagna, jeziora, mokradła w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Można też je spotkać wzdłuż strumieni i rzek. W niektórych regionach mogą zamieszkiwać słonawe siedliska wodne. Aligatory zimują na lądzie w wygrzebanych przez siebie norach w pobliżu wody. Ich podstawowym pokarmem są ryby, ptaki oraz drobne ssaki, choć znane są przypadki upolowania przez ten gatunek jelenia lub bydła.

Autor: anw/aw / Źródło: ctionnewsjax.com, iucncsg.org

Pozostałe wiadomości