Najnowsze

Chcesz schudnąć? Wskakuj na rower

Najnowsze

Kolarstwo - sport dla każdego

Odchudza, zbliża ludzi, daje poczucie wolności. To trzy podstawowe właściwości kolarstwa amatorskiego. Przybliżamy tę dyscyplinę sportu w magazynie "M jak mężczyzna" na antenie TVN Meteo Active.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- Warto żeby mężczyźni jeździli na szosie bo zachowują swoją szczupłą sylwetkę, są wysportowani, zdrowi, nie siedzą przed telewizorem z piwem i z chipsami, tylko propagują zdrowy tryb życia - mówi Maria Małecka, kolarka, żona kolarza Mateusza Małeckiego.

Oprócz zrzucenia zbędnych kilogramów rower szosowy daje wolność. - A wolność to dla facetów życie, więc Panowie, wskakujcie na rower - motywuje kolarka Aleksandra Głodkiewicz.

Jeżdżąc w grupie możecie poznać ciekawych ludzi, zdobyć przyjaciół lub partnera na całe życie. Korzyści z kolarstwa jest wiele. Co zyskujemy fizycznie?

Zalety kolarstwa

Jak zacząć?

Bez roweru ani rusz, ale spokojnie, na początek wystarczy model do 2 tys. zł. ważne, żeby miał aluminiową ramę, wytrzymałe koła i 8-9 rzędów tylnych biegów. Ważne są też wpinane pedały i wygodne spodenki z wkładką, dzięki którym unikniemy obtarć. Nie można oczywiście zapominać o kasku i okularach przeciwsłonecznych do ochrony oczu podczas jazdy.

Ile kosztuje sprzęt kolarza

Autor: mar/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości