Najnowsze

Chcesz być lepszy w łóżku - ćwicz! Oto trening

Najnowsze

Shutterstock?Jak być lepszym w łóżku?

Chcesz lepszego seksu? Oto zestaw sześciu ćwiczeń, które zintensyfikują twoje doznania w łóżku.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Ćwiczenia są proste, ale aby były skuteczne, wymagają poprawności wykonania. Wiele z nich znasz z zajęć crossfitu, siłowych, fitnessu czy jogi, ale ułożone w jeden kompletny zestaw pomogą zdziałać cuda w łóżku. Z korzyścią dla ciebie i twojego partnera lub partnerki zacznij je stosować już dziś!

Najlepiej ćwiczyć w 3 seriach, każde ćwiczenie wykonując po 20-25 powtórzeń.

1. Przysiady

Podobno najłatwiejsze ćwiczenie na świecie. Na pewno jedno z najbardziej podstawowych. Stopy stawiamy na szerokość bioder, pośladki wypinamy do tyłu i uginamy kolana. Pilnujemy, żeby kolano nie wychodziło poza linię stopy. Możemy wykonywać przysiady klasyczne lub sumo - stajemy w szerszym rozkroku, palce stóp stawiamy lekko do zewnątrz, tułów pochylamy nieznacznie do przodu. Zaawansowani mogą dodać obciążenie np. w postaci ok 3-4 kilowej hantli lub kettlebell. Dzięki przysiadom wzmacniają się mięśnie nóg i pośladków, ale to nie jedyne zalety. Przysiady pobudzają przepływ krwi do miejsc, które faktycznie pobudzają libido.

Przysiady pobudzają przepływ krwi do miejsc, które pobudzają libido

2. Unos bioder w leżeniu tyłem

Kobiety są bardziej narażone na bóle dolnej części pleców niż mężczyźni, co negatywnie wpływa na ich ulubione pozycje seksualne i osłabia odczuwanie przyjemności. Żeby tego uniknąć należy wzmocnić mięśnie miednicy. W tym celu wykonywać można unos bioder w leżeniu tyłem.

Unos bioder w leżeniu tyłem na lepsze odczuwanie przyjemności

3. Wykroki

Badania wykazują, że pary, które ćwiczą wspólnie, cieszą się lepszym życiem seksualnym. Namawiamy więc do wykonywania wykroków w parach.

Dlaczego akurat wykroki? Bo wzmacniają te mięśnie, które najsilniej pracują podczas aktów seksualnych. Dodatkowo, ćwicząc razem, możecie wzajemnie kontrolować poprawność wykonanej pozycji, dzięki temu ćwiczeni będzie maksymalnie efektywne. A dobre efekty to jeszcze więcej przyjemności w łóżku.

Możecie robić wykroki w przód, w tył, wykroki z podskokiem lub obciążeniem, w miejscu lub chodzone.

Wspólne wykroki

4. Pompki

Pompki wspaniale wzmocnią mięśnie używane w pozycji misjonarskiej. Im dłużej mężczyźnie uda się w niej wytrzymać, tym lepiej dla partnerki. Aby się wzmocnić, dobrze ćwiczyć pompki klasyczne i tricepsowe. Dzięki temu wzmocnią się mięśnie ramion, klatki piersiowej i barków.

Pompki przydadzą się do pozycji misjonarskiej

5. Deska

Deska to kluczowe ćwiczenie poprawiające życie seksualne. Pomaga poczuć się pewnie i silnie bo wzmacnia mięśnie niemal całego ciała: ramion, klatki piersiowej, brzucha, ud i pośladków. W pozycjach, w których to kobieta jest na górze te mięśnie są bardzo istotne do utrzymania stabilności was obojga.

Im dłużej możesz wytrzymać w planku tym lepiej. Dla lepszych efektów ćwicz deskę klasyczną i boczną.

Plank pomaga w pozycjach, w których to ty jesteś na górze

6. Mostek

Ale nie ten, który znasz z zajęć wf-u, tylko Setu Bandha Sarvangasana - mostek znany z ćwiczeń jogi. To ćwiczenie może pomóc w intensyfikacji doznań seksualnych. Wzmacnia mięśnie i ścięgna pośladkowe i dolnej części pleców.

Do pozycji mostku wchodzimy leżąc płasko tyłem. Następnie nogi uginamy w kolanach, podnosimy biodra, a ramiona i ręce chowamy pod tułów. Na koniec splatamy palce u rąk. W pozycji wytrzymujemy ok minuty.

Autor: mar/kka / Źródło: thehealthlane.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock?