Chcecie lata? Jedźcie w Bieszczady

Prognoza pogody na piątek, 08.07
Prognoza pogody na piątek, 08.07
Prognoza pogody na piątek, 08.07

W piątek w Bieszczadach upał, ale im dalej na zachód Polski, tym mniej przyjemnie. Pogoda w czasie dnia będzie się zmieniać. Jeden front atmosferyczny przesunie się na wschód, niestety kolejny nadejdzie do nas z zachodu. Dlatego ładną pogodą cieszyć będziemy się ledwie przez chwilę.

W piątek na wschodzie kraju w końcu zrobi się pogodnie. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia stopniowo zacznie się chmurzyć. Niebo szybko zasnuje się grubymi, ciężkimi chmurami. Spodziewać należy się opadów deszczu i burz, które z zachodu zaczną się przemieszczać w głąb kraju.

Burze na Pomorzu oraz lokalnie w centrum i na południu mogą być gwałtowne. Spaść może od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, 25 st. C w Wielkopolsce, 26 st. C na Żuławach, 28 st. C w centrum do nawet 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. W czasie burz jego siła w porywach wzrośnie do 90 km/h. Ciśnienie na barometrach w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa. Powoli będzie rosło.

Na północnym-zachodzie Polski w ciągu dnia pochmurnie, deszczowo i burzowo. Temperatura od 22 st. C w Szczecinie do 27 st. C w Bydgoszczy i w Słupsku. Na północy i północnym-wschodzie kraju również należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Będzie jednak zdecydowanie więcej przejaśnień, zwłaszcza na krańca północno-wschodniej Polski. Na termometrach 27 i 28 st. C. Najchłodniej w Trójmieście, 26 st. C. Łódzkie, Mazowieckie i Lubelskie, w tych rejonach zdecydowanie lepsza pogoda z przejaśnieniami i wyższą temperaturą. W Warszawie, Lublinie i Włocławku termometry wskażą 29 st. C. Na południowym-zachodzie Polski pochmurno, deszczowo i burzowo, ale ciepło. Od 22 st. C w Jeleniej i Zielonej Górze do 29 st. C w Piotrkowie Trybunalskim. Na samym południu Polski także chmury, opady deszczu i burze. Wyjątkiem będą krańce południowo-wschodnie, z piękną, słoneczną i gorącą pogodą. Termometry wskażą tam 28 st. C w Zamościu i 31 st. C w Rzeszowie. Najchłodniej w Zakopanem, 26 st. C.

Ciężkie warunki na drogach

Warunki drogowe w ciągu dnia w większości rejonów Polski będą trudne. Spodziewamy się intensywnych opadów deszczu i burz. Lokalnie może spaść do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr może w porywach osiągać prędkość 90 km/h. Taka pogoda na zachodzie, na północy, na południu i w centrum kraju.

Pogodnie będzie jedynie na wschodzie i tam warunki drogowe dobre.

Prognoza pogody dla kierowców na piątek
Prognoza pogody dla kierowców na piątek

Warunki biometeo wszędzie niekorzystne

W piątek odczuwać będziemy ciepło na północnym-zachodzie, gorąco w centrum i na północnym-wschodzie Polski, a upał na południowym-wschodzie kraju.

Warunki biometeo niestety wszędzie niekorzystne.

Wilgotność powietrza bardzo wysoka zwłaszcza tam, gdzie opady. Nawet powyżej 90 proc. W centrum około 80 proc., a na wschodzie kraju w granicach 60 proc.

Prognoza pogody dla meteopatów, 08.07
Prognoza pogody dla meteopatów, 08.07

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości