Najnowsze

Chamonix, Val d'Isere i Trydent to alpejskie pewniaki

Najnowsze

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach

Rajem dla miłośników białego szaleństwa będą w piątek przede wszystkim niektóre regiony Francji i Włoch. Masa śniegu, dużo słońca i łagodne temperatury czekają m.in. na narciarzy w Chamonix i Trydencie.

La Mongie, Risoul, Ax Les Thermes - tu grubość pokrywy śnieżnej wynosi 170-180 cm, temperatury zawahają się między -4 a 2 st. C, a i słońca w piątek nie zabraknie. W Chamonix i Val d'Isere śniegu i słońca będzie jednak znacznie więcej - warto sprawdzić!

Szwajcaria: do -17 st. C

Szwajcarskie LaVue i Rigi, z powodu niewielkiej ilości śniegu, lepiej zamienić na któryś z pozostałych kurorty narciarskie. Jeśli siedmostopniowy mróz Was nie odstrasza, wybierzcie się do Santis, gdzie śniegu jest grubo ponad pięć metrów.

Włochy: do 290 cm śniegu

Jeśli macie zamiar oddawać się białemu szaleństwu we Włoszech, szczególnie godne polecenia w piątek będą Sestriere, Breuil-Cervinia i Trydent, gdzie zapowiadane są dodatnie temperatury, bezchmurne niebo i maksymalnie 120-290 cm białego puchu. Narciarzom w pozostałych włoskich kurortach pogoda równiez dopisze, jednak śniegu pod deskami będzie zdecydowanie mniej.

Austria zasypana

W Alpach austriackich ściśnie nawet dwunastostopniowy mróz, nie obejdzie się także bez ograniczających widoczność przelotnych opadów śniegu. Niezależnie od tego, który tamtejszy kurort wybierzecie, czeka na Was masa śniegu, nawet 370 cm.

Niemcy: przejaśnienia

W kurortach niemieckich przewidywane są przelotne opady śniegu, ale i przejaśnienia. Najzimniej, bo -10 st. C, będzie na szczycie Zugspitze. Tam też leży najwięcej śniegu - 430 cm. Najprzyjemniej będzie udać się do Garmisch-Partenkirchen i Feldberg, gdzie jest około 100 cm śniegu i temperatury oscylujące wokół zera.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości