Najnowsze

Burzowo od Portugalii po Francję. Na Cyprze pogoda dopisze

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Burzowa aura prognozowana jest w wielu kurortach europejskich i światowych. Pogoda dopisze tym, którzy wypoczywają między innymi w kurortach Afryki i na Cyprze. Chmury cumulonimbus zbiorą się nad Lazurowym Wybrzeżem, Hiszpanią i Ameryką Łacińską.

Słoneczne niebo dopisze turystom wypoczywającym nad kurortami Wysp Kanaryjskich. Termometry wskażą tam od 25 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie.

Burzowe kurorty

Burzowa aura zapanuje na wybrzeżu Portugalii. Synoptycy prognozują od 20 st. C na północy do 23 st. C na południu.

Podobna pogoda zapanuje w kurortach Hiszpanii. Termometry wskażą od 27 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Walencji.

Wyładowania przewiduje się również na Lazurowym Wybrzeżu. Tam temperatura zawaha się od 23 st. C do 27 st. C.

Pogodne Włochy

Pogodniejsza aura prognozowana jest we Włoszech. Turyści nie usłyszą grzmotów, a na niebie pojawią się niegroźne chmury. Meteorolodzy przewidują od 23 st. C w Wenecji oraz w Rimini do 29 st. C w Marsali oraz w Cagliari.

Podobnej pogody mogą spodziewać się ci, którzy jako cel podróży wybrali Chorwację. Temperatura zawaha się tam od 23 st. C w Dubrowniku i w Rijece do 24 st. C w Rovinji, Splicie i w Makarskiej.

Burzowo zrobi się w greckich Salonikach. W pozostałych kurortach niebo będzie prawie bezchmurne. Termometry wskażą od 23 st. C w Salonikach do 28 st. C na Rodos.

Słoneczny Cypr

Na cypryjskim niebie nie pojawią się chmury. Synoptycy prognozują od 29 st. C w Limassol i Pafos do 31 st. C w Larnace.

Chmury cumulonimbus zawisną również nad kurortami Turcji. Jedynie w Bodrum niebo będzie słonecznie.

Temperatura zawaha się od 27 st. C w Alanii, Antalii i w Kemer do 28 st. C w Bodrum.

Upalna Afryka

Słonecznej aury mogą spodziewać się turyści wypoczywający w egipskich kurortach. Temperatura sięgnie tam od 30 st. C w Aleksandrii do 37 st. C w Hurgadzie.

Zachmurzone niebo będzie nad Tunezją. Synoptycy prognozują od 33 st. C na Dżerbie, w Monastyrze oraz w Tunisie do 34 st. C w Tabarce.

W Maroko pogoda nie zadowoli turystów. Nad głowami zawisną chmury. Termometry wskażą od 26 st. C w Tanger do 29 st. C w Casablance.

Ciemne chmury nad Zatoką Meksykańską oraz Indonezją

Wczasowicze, którzy przebywają w Ameryce Łacińskiej mogą spodziewać się burzowej aury. Meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Acapulco do 33 st. C w Puerto Plata.

Nad Malediwami pojawi się słońce. Temperatura wyniesie 30 st. C. Na Bali i w Dżakarcie prognozuje się bezchmurne niebo. Na Sumatrze i Phuket zagrzmi. Termometry wskażą od 30 st. C na Phuket do 34 st. C w Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/kt / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości