Najnowsze

Burzowo i wietrznie na polskich wodach

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

W środę nad Bałtykiem będzie wietrznie. W Międzyzdrojach i w Kołobrzegu siła wiatru wyniesie do 7 st. B. W Ustce i Łebie może rozpętać się sztorm. Tam spodziewamy się 8 st. B. Jastarnia i Krynica Morska to miejsca, w których powieje nieco lżej, jednak nad wodami tego drugiego miasta prawdopodobnie zagrzmi. Wartość temperatury powietrza utrzyma się na poziomie 16-18 st. Celsjusza.

Na pełnym morzu wietrznie

Na Bałtyku Zachodnim i Środkowym popada, a wiatr będzie porywisty. Powieje tam z siłą do 7 st. B.

4 st. B to wartość, której należy oczekiwać na wodach wschodnich. Tam również, poza przejaśnieniami, pojawią się deszcze. Temperatura powietrza wyniesie na pełnym morzu min. 15 st. C. W Cieśninach Duńskich tylko 17 st. C i możliwy sztorm.

Zagrzmi nad jeziorami

Nad jeziorami Mamry, Tałty, Śniardwy oraz nad Jeziorem Nidzkim zagrzmi. Im dalej na wschód, tym siła wiatru będzie większa. Gdzieniegdzie odnotujemy nawet 7 st. B. Na jeziorach Zegrzyńskim i Solińskim do 4-5 st. B, bez burz, ale za to z przelotnymi opadami. Na termometrach do 22 st. C.

W Grecji i w Chorwacji dość spokojnie

Wyjątkowo łagodnie, bo od 1 do 4 st. B, powieje w środę w Grecji. Wiatr będzie sprzyjał żeglarzom wyłącznie na wodach sąsiadujących z Cykladami. Powody do zadowolenia będą też mieli pływający w pobliżu chorwackiego Dubrownika, gdzie należy się spodziewać około 5 st. B.

Temperatura, zarówno w Grecji, jak i w Chorwacji, nie będzie tak wysoka jak zazwyczaj. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 32 st. C.

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości