Najnowsze

Burze z gradem demolują niemieckie miasta i lasy

Najnowsze

PAPZniszczenia po nocnej burzy nad Niemcami

Grad powybijał okna, szpitale znalazły się pod wodą, zamknięte są szkoły, odnotowywane są przerwy w dostawach prądu. Pogoda w Niemczech wciąż jest niebezpieczna. W południowej części Nadrenii-Westfalii wiele linii kolejowych podmiejskich i dalekobieżnych jest poważnie uszkodzonych. Niemiecka służba pogodowa ostrzega przed kolejnymi burzami w centrum i na wschodzie Niemiec.

Pociągi dalekobieżne i podmiejskie mają duże opóźnienia, wiele tras jest zamkniętych. Strona internetowa niemieckich kolei informuje na bieżąco o utrudnieniach. W Dusseldorfie tramwaje prawdopodobnie nie ruszą według rozkładów przez kilka najbliższych dni.

Zakaz wstępu do lasu

Władze ostrzegają przed niebezpieczeństwem, jakie zagraża w lesie w czasie burzy. Departament leśny w Mettmann zakazał wstępu do lasów aż do 13 czerwca; zakaz obowiązuje do północy. Władze apelują do mieszkańców i turystów o ostrożność i rozwagę.

Podtopienia

Na południu Dolnej Saksonii i północy Hesji wystąpiły lokalne podtopienia. Według Straży Pożarnej, pod wodą znalazły się piwnice sądu w Kassel. W szpitalach trzeba było przenosić pacjentów z niżej położonych sal. Tunele i stacje metra są podtopione, zniszczonych jest wiele samochodów.

W Getyndze pod wodą są wszystkie tunele i przejścia podziemne prowadzące pod linią kolejową. Według danych policji, nie ma osób rannych.

Gwałtowne burze nad NiemcamiGwałtowne burze nad NiemcamiPAP

Autor: mab/mj / Źródło: ENEX/newsline

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości