Najnowsze

Burze w środkowych Włoszech, upalnie w Tunezji i Egipcie

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Kapryśna pogoda czeka wypoczywających w kurortach Ameryki Środkowej i Azji. W wielu miejscach pojawią się tam opady deszczu i burze. W kurortach europejskich będzie pogodniej, choć i na Starym Kontynencie może zagrzmieć. Piękną pogodę będą mieli turyści spędzający czas na portugalskich, hiszpańskich i francuskich wybrzeżach.

W Santa Cruz de Tenerife powinno pojawić się słońce. Synoptycy prognozują 26 stopni. Nieco gorzej ma być na sąsiedniej wyspie. W Las Palmas de Gran Canaria odnotujemy 23 stopnie. Może jednak popadać deszcz. Na Maderze ma być jeszcze chłodniej.Tam na termometrach zobaczymy zaledwie 21 stopni. Jednak meteorolodzy nie przewidują opadów deszczu.

Błękitne niebo

W portugalskich kurortach będzie znacznie lepiej. Na niebie prócz słońca zobaczymy jedynie błękit nieba. Termometry pokażą od 25 st. C w Porto, przez 26 st. C w Viana do Castelo, 27 w Vila Nova de Milfontes po 28 stopni w Faro. Jeszcze goręcej będzie na wybrzeżach Hiszpanii. Najniższe wartości zobaczymy w Barcelonie. Synoptycy prognozują tam 27 stopni. 29 stopni odnotujemy w Walencji, Maladze, Marbelli i Esteponie. Najcieplejszym kurortem będzie Alicante z temperaturą 31 st. C. Francuzi również nie powinni narzekać na pogodę nad Morzem Śródziemnym. W wielu miejscach niebo będzie bezchmurne. Na termometrach pojawią się wartości od 27 st. C w Nicei i Cannes do 30 st. C Montpellier.

Włochy ze słońcem i burzami

We Włoszech pogoda będzie zróżnicowana. Synoptycy przewidują bezchmurne niebo i 29 st. C w Syrakuzach. W Neapolu i Rimini może zagrzmieć. Tam na termometrach zobaczymy 25 st. C. W Sassiri będzie najzimniej. Termometry pokażą 22 st. C. Burze prognozowane są w chorwackich kurortach. Temperatury będą oscylować od 26 do 28 stopni. Na południu Grecji pojawi się dużo słońca. Niebo będzie bezchmurne. W większości kurortów termometry pokażą wartości powyżej 30 stopni. Podobnie będzie w Turcji.

Upalnie w Izraelu i Egipcie

W Izraelu pogoda będzie sprzyjała kąpielom zarówno nad Morzem Śródziemnym jak i Czerwonym. Woda w tych akweduktach będzie ciepła i wyniesie 25 st. C. Na niebie nie zobaczymy ani jednej chmury. W Hajfie ma być w cieniu 31 stopni, w Eilacie - 41 st. C. Równie gorąco będzie w Egipcie. W kurortach takich jak: Hurgada, Sharm All Sheikh, Taba na termometrach zobaczymy od 36 do 38 st. C. Jedynie w Aleksandrii ma być nieco chłodniej, bo 30 stopni. W kurortach Tunezji i Maroko synoptycy nie prognozują deszczu. Ma być pogodnie, słonecznie, miejscami bezchmurnie. Wartości na termometrach będą się wahać od 27 do 33 stopni.

Deszcze w Ameryce Środkowej i Azji

Synoptycy prognozują opady deszczu i burze w Acapulco, Cancun i Hawanie. Jednak na termometrach zobaczymy 33 i 32 stopnie. Ciepło i bez deszczu ma być Puerto Rico i w Caracas.

Turystów wybierających się na urlopy do Azji również czeka zmienna aura. Na Malediwach, Bali, Medan pojawią się opady deszczu i burze. W Colombo tylko popada. W Madras ma być pogodniej. Jednak w większości tych miejsc prognozowane są temperatury powyżej 30 stopni.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: PW/mj / Źródło: TVN Meteo,

Pozostałe wiadomości