Najnowsze

Burze w Chorwacji, upał w Grecji. A nad Włochami warstwa chmur

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W wielu kurortach na świecie turystów czeka piękna i upalna pogoda. Burze prognozowane są w Chorwacji, Indonezji i nad Zatoką Meksykańską. Najupalniej będzie w Izraelu, termometry wskażą tam 45 st. C w cieniu.

Na Wyspach Kanaryjskich turyści nie będą narzekać na pogodę, termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 26 st. C na Teneryfie. Temperatura wody wyniesie 21 st. C na obu wyspach. Dla Madery synoptycy przewidują 21 st. C i deszcze.

Bezchmurne niebo nad Morzem Śródziemnym

Nad Portugalią niebo będzie bezchmurne. Turyści mogą spodziewać si upalnego dnia, temperatura będzie się wahać od 26 t. C w Viana do Castelo do 31 w Wila Nova de Milfontes.

Turyści przebywający nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii będą zadowoleni z aury. Plaże będą zapełnione, termometry wskażą od 26 st. C w Barcelonie do 29 st. C w Walencji, maladze, Marbelli i Estaponie. Podobna pogoda będzie panowała na Lazurowym Wybrzeżu we Francji.

Włoskie niebo będzie lekko przysłonięte chmurami, bezchmurnie tylko na Sycylii. Temperatura zawaha się od 21 st. C w Sassari do 27 st. C w Syrakuzach.

Upały na Cyprze, w Grecji i w Turcji

Turyści przebywający w Grecji mogą spodziewać się bezchmurnego nieba i bardzo wysokiej temperatury, od 28 st. C na Korfu do 33 st. C na Krecie. Woda będzie ciepła, od 23 do 24 st. C. Na Cypryjskim niebie nie pojawi się żadna chmura, amatorzy opalania tłumnie przybędą na plaże. Synoptycy przewidują od 31 st. C w Pafos do 34 st. C w Larnace.

Amatorzy kąpieli morskich będą zadowoleni z pogody. Temperatura wody zawaha się od 24 st. C w Bodrum do 25 st. C w pozostałych kurortach. Będzie upalnie, termometry wskażą od 31 st. C w Bodrum do 32 st. C w Kemer, Antalii i Alanii.

45 st. C w Ejlacie

W Izraelu turyści mogą spodziewać się bardzo zróżnicowanej temperatury. Na północy w Hajfie termometry wskażą 32 st. C. O trzynaście stopni więcej w Ejlacie, prognozuje się 45 st. C w cieniu. W Egipcie synoptycy przewidują pogodną aurę. Najniższa temperatura wyniesie 32 st. C w Aleksandrii, w Sharm el Sheikh termometry wskażą 42 kreskę.

W Tunezji termometry nie przekroczą 31 kreski

Tunezja nie będzie aż tak upalna, synoptycy prognozują od 26 st. C w Tarnace do 31 st. C w Tunisie.

W kurortach Ameryki Środkowej głównie będzie burzowo. Pogodną aurą charakteryzować się będzie tylko Cancun. Temperatury zawahają się od 31 st. C w Caracas do 34 st. C w Puerto Plata.

Pogodna i upalna aura na Bali

Na Malediwach niebo będzie zachmurzone. Termometry wskażą 30 kresek. W Phuket, Medan i w Dżakarcie synoptycy prognozują deszcze, w tych trzech kurortach temperatura zawaha się od 31 do 33 st. C.

Na Bali pogoda zachwyci turystów. Amatorzy opalania i morskich kąpieli tłumnie będą korzystać z aury. Synoptycy prognozują na wyspie 37 st. C w cieniu.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości