Burze przemieszczają się na wschód i północny wschód. Spadnie do 15 l/mkw deszczu

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

Lokalnie nad Polską znajdują się chmury burzowe, które związane są z frontami, jakie przemieszczają się nad naszym krajem. Grzmi między innymi na Pomorzu, Warmii i na Dolnym Śląsku.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Nasz kraj jest pod wpływem niżu "Gudrun". Z ośrodkiem niskiego ciśnienia związane są fronty atmosferyczne. Lokalnie występują burze.

Nad Polską obecnie znajdują się dwa fronty. Jeden w pasie od Zatoki Gdańskiej przez Warmię, Mazowsze, Kielecczyznę do Podkarpacia; a drugi (właściwy, z powietrzem polarno-morskim) na odcinku od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę do Dolnego Śląska.

Gdzie grzmi?

Wyładowania związane z pierwszym frontem odnotowywane są w okolicach Rypina. Burze wędrują z prędkością 50 km/h na północny wschód. Podczas tych zjawisk spadnie do 10 l/mkw deszczu, a porywy wiatru osiągną do 80 km/h.

Grzmoty związane z drugim frontem atmosferycznym, odnotowane zostały w okolicach Kartuz, Kościerzyny, Chojnic i Złotowa. Niedługo zagrzmi w Tucholi, Starogardzie Szczecińskim i w Trójmieście. Burze przemieszczają się na wschód z prędkością 40 km/h. Opady deszczu sięgają 15 l/mkw.

Wyładowania nad Polską w godz. 15.45-17.45
Wyładowania nad Polską w godz. 15.45-17.45Wyładowania nad Polską w godz. 15.45-17.45blids.de

Autor: mab/mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: sat24.com

Pozostałe wiadomości