Najnowsze

Burze opóźniły TGV

Najnowsze


Gwałtowne burze spowodowały liczne podtopienia na północy Francji. Pogoda spowodowała dochodzące do czterech godzin opóźnienia w ruchu szybkiej kolei TGV między Paryżem a Bretanią. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi gwałtownymi zjawiskami na północnym wybrzeżu.

Burze z ulewnym deszczem i silnym wiatrem przeszły nocą przez północną część Francji. Intensywne opady spowodowały liczne podtopienia, silny wiatr łamał gałęzie, a w niektórych miejscach powalił drzewa.

Pogoda dała się we znaki pasażerom poróżującym szybką koleją TGV między Paryżem a Bretanią. Opóźnienia połączeń wynosiły od 45 minut do 4 godzin. Zalana została stacja w Vitré na trasie między Rennes a Paryżem. W innym miejscu ruch zablokowało drzewo, które przewróciło się na tory.

Zbliżają się kolejne burze

Francuska służba pogodowa Météo France ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi burzami z gradem i silnym wiatrem. Zjawiska mają wystąpić na całym północnym wybrzeżu oraz w pasie od Lille po Montpellier.

W niektórych regionach przewidywane są intensywne opady o natężeniu 20-40 l/mkw. w ciągu godziny. Lokalne władze apelują do mieszkańców, żeby się odpowiednio przygotowali do trudnych warunków pogodowych i unikali wypraw do lasu.

Autor: js/ŁUD / Źródło: ENEX, RFI

Pozostałe wiadomości