Najnowsze

Burze opanują zagraniczne kurorty. Słońce pokaże się w Afryce

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Burze opanują większość kurortów w Europie i na świecie. Pogodna aura zapanuje w nielicznych miejscach. Słonecznie będzie we wszystkich ośrodkach turystycznych północnej Afryki.

Na Gran Canarii niebo będzie bezchmurne, a na Teneryfie zachmurzone. Termometry wskażą od 26 st. C w Las Palmas do 28 st. C w Santa Cruz.

Burze nad krajami Iberyjskimi i Francją

Turyści, którzy wybrali jako cel podróży Portugalię, mogą spodziewać się burzowej aury. Synoptycy prognozują 24 st. C wzdłuż całego wybrzeża. Słońce zaświeci w hiszpańskich kurortach, jedynie w Barcelonie mogą pojawić się burze. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Walencji. W kurortach Lazurowego Wybrzeża prognozuje się burze. Wolna od burz będzie okolica Marsylii i Tulonu. Meteorolodzy przewidują od 25 st. C w Nicei do 28 st. C w Tulonie i w Perpignan.

Trochę słońca, trochę burzy

Pogodniejsza aura zapanuje we Włoszech. Błyskawice przeszyją niebo jedynie nad Wenecją i Genuą. Termometry wskażą od 23 st. C w burzowych kurortach do 30 st. C w Marsali. Podobną pogodą będą się cieszyć turyści, którzy wypoczywają na wybrzeżu Chorwacji. Grzmoty usłyszą te osoby, które przebywają w Rovinji w Rijece. Synoptycy prognozują od 23 st. C w Rijece do 26 st. C w Splicie.

Bezdeszczowa Grecja, Cypr i Turcja

Pogodne niebo będzie nad greckimi kurortami. Temperatura wyniesie 28 st. C we wszystkich ośrodkach wypoczynkowych tego kraju. Wczasowicze, którzy jako destynację swoich podróży wybrali Cypr, nie będą zawiedzeni. Tam meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Limassol do 31 st. C w Larnace. Zachmurzone niebo zagości nad tureckimi kurortami. Termometry wskażą 29 st. C w Bodrum, Kemer, Antalii oraz Alanii.

Afrykański klimat

W Egipcie zapanuje typowa aura dla tego kraju i pory roku. Termometry wskażą 30 st. C w Aleksandrii, a 35 st. C w Hurgadzie i w Sharm el Sheikh. Turyści wypoczywający w Tunezji mogą spodziewać się zróżnicowanej pogody. Opady deszczu prognozuje się w Monastyrze, zachmurzone niebo w Tabarce. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Tabarce do 36 st. C w Tunisie. W Maroko niebo będzie bezchmurne. Temperatura zawaha się od 26 st. C w Tangerze do 30 st. C w Casablance.

Burzowa Ameryka Łacińska i Indonezja

Burzowe chmury zbiorą się nad kurortami Ameryki Łacińskiej. Meteorolodzy w tym regionie świata przewidują od 30 st. C w Acapulco do 33 st. C w Puerto Plata. Aura na wyspach Indonezji będzie podobna do tej jaka panuje w Ameryce Środkowej. Temperatura zawaha się od 29 st. C na Bali do 31 st. C na Sumatrze.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości