Burze odwiedzą wszystkie państwa Europy. Ale więcej będzie słońca i gorąca

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

We wtorek pogoda niemalże w każdym kraju na kontynencie europejskim pokaże się ze strony pogodnej, jak i pochmurnej. Synoptycy prognozują, że prawie we wszystkich państwach pojawią się na horyzoncie zarówno burzowe, jak i "zwykłe" deszczowe chmury. Nie zabraknie także w Europie regionów, gdzie niebo będzie zupełnie czyste.

We wtorek na Półwyspie Iberyjskim przeważać będzie pogodna aura, szczególnie wzdłuż wybrzeża - zarówno portugalskiego, jak i hiszpańskiego. Tylko na północy na horyzoncie przybędzie ciemnych chmur i wystąpią burze i przelotne opady. Termometry wskażą temperaturę 21-25 st. C na północy i zachodzie do 28-36 st. C na wschodzie, w centrum i na południu regionu.

Lazurowe burze

Przeplatanki ze słońca, przelotnych opadów i lokalnie - głównie wzdłuż Lazurowego Wybrzeża - meteorolodzy spodziewają się we wtorek we Francji, gdzie wartości na termometrach będą oscylowały na poziomie od 18-22 st. C na północy do 25-28 st. C na południu.

Belle pogoda

Przelotnie zagrzmi także na dalekiej północy "włoskiego buta", gdzie utrzyma się temperatura 24-25 st. C. W pozostałych regionach pogoda nie da powodów do narzekań - niebo będzie bezchmurne, a wartości na termometrach - wahające się na poziomie 29-31 st. C.

Zresztą nie tylko Włosi będą cieszyć się piękną pogodą. Synoptycy prognozują, ze mieszkańcy krajów bałkańskich we wtorek zobaczą nad sobą czyste, błękitne niebo, a na termometrach - wartości rzędu 27-35 st. C.

Angielska aura

Z kolei na Wyspach Brytyjskich wtorek okaże dość deszczowy i chłodny - termometry wskażą od 15 do 18 st. C. Pochmurno i deszczowo będzie również w Belgii, Holandii i w Niemczech. W tych krajach będzie również dość chłodno - temperatura będzie oscylowała na poziomie 16-21 st. C.

Ponura aura spodziewana jest również na półwyspie Skandynawskim (14-19 st. C), gdzie poza deszczem pojawią się również burze.

Burze w centrum

W Europie centralnej będzie nieco cieplej - termometry wskażą około 20-26 st. C. Niestety - na południu Polski i dalej synoptycy prognozują burze i przelotne opady. Grzmieć będzie również u naszych wschodnich sąsiadów, gdzie termometry wskażą od 19 do 26 st. C.

Autor: mb/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości