Najnowsze

Burze od Małopolski po Mazowsze. Zagrzmi też w nocy

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 7/8.08
TVN MeteoPrognoza pogody na noc 7/8.08

Późnym wieczorem na terenie pięciu województw wciąż utrzymywała się aktywność burzowa. Grzmiało od Małopolski po Mazowsze. Prognoza pogody przewiduje nocne burze na wschodzie i południu kraju.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Jak poinformował po godz. 21 synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, w województwach: małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, mazowieckim i lubelskim występują burze o słabym i umiarkowanym natężeniu.

"Towarzyszą im opady deszczu do 15 l/mkw. oraz porywy wiatru z kierunków zmiennych o prędkości do 60 km/h. Zjawiska przesuwają się na północ z prędkością około 20 km/h" - relacjonował synoptyk.

Niespokojna noc

Według prognozy pogody na wschodzie kraju burze mają występować również w nocy, choć z biegiem godzin powinny stopniowo zanikać. W piątek jednak znowu powrócą. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, ze miejscami burzom mogą towarzyszyć silne opady, zwłaszcza w Małopolsce, na Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej oraz w części Mazowsza. CZYTAJ WIĘCEJ

Burze suną na północ

Wcześniej grzmiało w województwach: zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim.

Pierwsze burze pojawiły się wczesnym popołudniem w czterech województwach: małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim i lubelskim - informował Wojciech Raczyński. Burzom towarzyszyły opady rzędu 50 l/mkw. i wiatr, osiągający w porywach prędkość 60 km/h. Potem stopniowo pojawiały się w kolejnych regionach.

Legenda: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Burze w Polsce w godz. 19.15-21.15 (blids.de)blids.de

Autor: mab,js//tka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości