Burze nie ustają. Na celowniku Puławy i Radzyń Podlaski

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielę
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na niedzielę

W Polsce grzmi w wielu rejonach. Chmury burzowe zawisły między innymi nad Ostrowcem Świętokrzyskim, Hyżnem i w okolicach Sandomierza.

Jak poinformował po godz. 21 synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, w Polsce występują burze.

- Burze są o słabym i umiarkowanym natężeniu. Towarzyszą im opady rzędu 5 l/mkw. i porywy do 60 km/h - informuje Raczyński. - Przesuwają się powoli na północny wschód - dodał.

Gdzie grzmi?

Po godz. 21 wyładowania odnotowano w Ostrowcu Świętokrzyskim, Tarnowie, Jaśle, Kielcach, Kraśniku, Puławach, Hyżnem, Sandomierzu i w Radzyniu Podlaskim.

Gdzie grzmiało?

Około godz. 20 grzmoty było słychać w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zwoleniu, Mielcu, Tarnowie, Kielcach, Kozienicach, Pińczowie, Puławach i w Hyżnem.

Po godz. 19 chmury burzowe zawisły nad Ostrowcem Świętokrzyskim, Zwoleniem, Chrzanowem, Tarnowem, Kielcami i Kozienicami.

Po godz. 18 wyładowania notowało się w okolicach Warszawy, Kutna, Płocka, Skierniewic, Trzebnicy, Jędrzejowa, Szydłowca, Katowic i Kielc.

Po godz. 17 słabe i umiarkowane burze notowano na linii Jelenia Góra-Opole-Częstochowa oraz w okolicach Płocka.

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Wyładowania atmosferyczne na terenie Polski w godz. 18.45 - 20.45 (blids.de)

Autor: mab/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości