Burze najsilniej uderzyły w centrum

Skutki nawałnicy w województwie łódzkim

W środę burze szalały w całym kraju już od poranka. Najsilniej uderzyły w godzinach popołudniowych w centrum kraju. Tam też skutki nawałnic był najdotkliwsze. Utrwalili je Reporterzy 24.

Prawdziwa apokalipasa zaczęła się w województwie łódzkim około godziny 17:00. W Radomsku pozalewało ulice, skutecznie odcinając dostep do samochodów. Reporterka 24 @ona, minuta po minucie uwieczniała groźną nawałnicę.

W centrum Łodzi najniebezpieczniejsze były walące się pod wpływem silnego wiatry drzewa. Uszkadzały budynki i miażdżyły samochody. Relację z tych groźnych skutków przedstawiają Reporterzy 24 @absurd, @bubek09 i @Dwojas.

Potężna nawałnica przeszła też przez Warszawę. Ulice spłynęły deszczem, bo studzienki kanalizacyjne nie nadążały z wypróżnianiem. Przez pewien czas nie działało lotnisko, stanęły tramwaje na Wołoskiej i Puławskiej, nie działały światła na niektórych skrzyżowaniach. Straż pożarna interweniowała ponad 770 razy. Skutki warszawskiego pogodowego dramatu również uwecznili Reporterzy 24: @gawariu, @Ingwaz, @mazur1951 i @Lilith.

Autor: mm/ms / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości