Najnowsze

Burze na Pomorzu ustały, ale mogą wrócić

Najnowsze

tvn24Burze w środę

Ustała aktywność burzowa na północy kraju. Wcześniej pojedyncze komórki burzowe uaktywniły się w środkowej części Wybrzeża. Jednak według prognoz pogody na Pomorzu może jeszcze dzisiaj znowu zagrzmieć.

Około godziny 15.00 na Wybrzeżu radary nie wykazały żądnych aktywnych komórek burzowych. Wczesnym popołudniem zarejestrowały pojedyncze wyładowania w rejonie między Koszalinem i Słupskiem. Komórki burzowe nie utworzyły jednakwiększych skupisk.

Może silnie wiać

Według prognozy pogody burze na północy mogą jeszcze dziś powrócić. Mają występować od Pomorza Zachodniego po Zatokę Gdańską. W ich trakcie może dość intensywnie padać - miejscami spadnie do 30 l deszczu na metr kwadratowy. Trzeba się też liczyć z silnymi porywami wiatru, osiągającymi prędkość 90 km/h.

W pozostałych regionach będzie spokojnie, bez gwałtownych zjawisk. Na południowym wschodzie kraju może padać, ale grzmieć nie powinno.

Burze w Polsce w godz. 13.15-15.15 (blids.de)blids.de

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, Shutterstock