Najnowsze

Burze, intensywne opady. IMGW ostrzega

Najnowsze

Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com)
Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com)Ventusky.com
wideo 2/20

Pogoda w dalszym ciągu może stwarzać zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie intensywnych opadów deszczu i burz. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia dla jednego z województw.

W ostatnich dniach przez Polskę przetaczały się burze i ulewy. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aura miejscami będzie gwałtowna również w piątek.

ZOBACZ SKUTKI ULEW W POLSCE

SPRAWDŹ ALERTY HYDROLOGICZNE IMGW

Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com)
Prognoza opadów na najbliższe godziny (Ventusky.com)Ventusky.com

Ostrzeżenia pierwszego stopnia

W województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie umiarkowanych lub silnych opadów deszczu, miejscami burz. Spadnie około 30-50 litrów na metr kwadratowy deszczu. W czasie burz porywy wiatru dojdą do 60 km/h.

Ostrzeżenia są ważne do godziny 18 w piątek.

Ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak chronić się przed burząRCB

Autor: kw/aw / Źródło: IMGW

Pozostałe wiadomości