Brytyjczyków znowu czekają wichury. Met Office: w porywach do 112 km/h

Mieszkańców wielu obszarów ostzrega się przed załamaniem pogody

Orkan Ksawery jest jeszcze świeżym wspomnieniem, a tymczasem mieszkańcy północnych regionów Wysp Brytyjskich znów muszą się szykować na gwałtowną pogodę. W weekend w Irlandii Północnej, na wyspach Northern Isles, w Szkocji i północnej Anglii mocno powieje - prędkość porywów mogą przekraczać nawet 100 km/h.

Według meteorologów serwisu AccuWeather weekendowa wichura na Wyspach Brytyjskich będzie związana z obserwowanym przez nich sztormem formującym się na północnym Atlantyku. Spowoduje on znaczne nasilenie się wiatru w Irlandii Północnej, Szkocji i północnej Anglii oraz w rejonie North Isles, czyli szkockich wysp Morza Północnego - Orkadów i Szetlandów.

Według prognoz AccuWeather w weekend prędkość porywów wiatru w tych rejonach wyniesie około 85 km/h, a kulminacja sztormowej pogody nastąpi w sobotnie popołudnie i wieczór.

Met Office: może wiać nawet 112 km/h

Jeszcze trudniejsze warunki przewiduje brytyjska służba pogodowa Met Office: zapowiada gwałtowne porywy wiatru o prędkościach 97-112 km/h.

Met Office wydała ostrzeżenia pogodowe na sobotę i na niedzielę. Obejmują one: Orkady i Szetlandy, szkockie regiony Highlands, Eilean Siar, Strathclyde, Tayside, Central, Fife oraz Lothian, a także Irlandię Północną oraz angielskie regiony North West England i North East England.

Rejony, które w sobotę 14.12 będzie nękał silny wiatr (Met Office)
Tu będzie wiało w niedzielę 15.12 (Met Office)

Autor: js/map / Źródło: accuweather.com, metoffice.gov.uk

Pozostałe wiadomości