Najnowsze

Brytyjczycy walczą z wodą. "Mimo zalanych ulic, listonosz wciąż donosi pocztę"

Najnowsze

Wielka Brytania pod wodą
Kontakt 24/playzone7777Wielka Brytania pod wodą

Zalane ulice, podtopione domy i duże problemy komunikacyjne - to efekt obfitych opadów deszczu z jakimi od ponad tygodnia borykają się mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Najgorsza sytuacja panuje na południu kraju. Niestety w najbliższych dniach prognozowane są dalsze opady. Zdjęcia i filmy z zalanego miasteczka Hambledon w hrabstwie Hampshire zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 playzone7777.

"Ulewne i częste opady w Wielkiej Brytanii spowodowały liczne zalania i podtopienia. W niektórych hrabstwach, m.in. Hampshire, wydano ostrzeżenia przed zakłóceniami w komunikacji spowodowanymi podtopieniami. Niektóre drogi dojazdowe są zamknięte" - napisał Reporter 24 playzone7777. "Mimo zalanych ulic, listonosz wciąż donosi pocztę w gumowcach :)" - dodał.

CZYTAJ W KONTAKCIE 24

Najgorsza sytuacja pogodowa panuje na południu kraju, gdzie obfite opady deszczu sparaliżowały życie mieszkańców wielu miejscowości. Niestety prognozy na najbliższe dni nie napawają optymizmem.

Idą dalsze opady

Jak informuje BBC, największych opadów deszczu można się spodziewać w ciągu najbliższych 24-48 godzin. Skoncentrowane będą one na południu Anglii (opady mogą sięgać tam 25 mm), a także we wschodniej Szkocji. Według najnowszych danych brytyjskiej Agencji Środowiska, zagrożenie powodziowe występuje obecnie w 14 miejscach (10 z nich znajduje się w południowo-zachodniej Anglii). Z kolei w blisko 140 miejscach poziom rzek zbliża się do stanu alarmowego (najwięcej takich alertów jest na południowym wschodzie, południowym zachodzie oraz w rejonie Midlands).

Autor: mmt/tk, map / Źródło: Kontakt 24, BBC

Pozostałe wiadomości