Najnowsze

Brytyjczycy cieszą się na najgorętszy dzień w tym roku

Najnowsze

Do zdarzenia doszło w Shibganj w Bangladeszu
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Wielka Brytania cieszy się wyjątkowo ciepłym i słonecznym poniedziałkiem. Jak prognozują meteorolodzy, to może być najcieplejszy dzień od początku roku. Taka aura zachęca do spędzania czasu poza domem, jednak eksperci przypominają o zachowywaniu dystansu społecznego.

W Wielkiej Brytanii robi się gorąco. Po miesiącach zimnej i mokrej aury, kraj wreszcie odwiedziło słońce. Według brytyjskiej służby meteorologicznej Met Office ostatni dzień maja może być najgorętszym, jaki wystąpił w tym roku. W niektórych regionach termometry mają wskazać nawet 25 stopni Celsjusza.

Już teraz w południowych i północnych regionach kraju termometry pokazują ponad 20 st. C. Najzimniej jest na północnym wschodzie - miejscami temperatura wynosi jedynie 8-9 st. C.

Bezpieczne korzystanie ze słońca

Choć aura zachęca, by wyjść z domu, naukowcy wzywają do zachowania zdrowego rozsądku. W Wielkiej Brytanii w niedzielę odnotowano 3,2 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, a dzień wcześniej 3,9 tysiąca. Z powodu COVID-19 zmarło już ponad 127 tysięcy chorych.

Członkowie Rządowej Grupy Doradczej ostrzegli, że jeśli Brytyjczycy nie będą przestrzegać obostrzeń i zasad dystansu społecznego, liczba ​​chorych znów zacznie rosnąć.

Temperatura w Wielkiej Brytanii 31 maja o godzinie 12wetteronline.de

Autor: kw / Źródło: ENEX, worldometers.info

Pozostałe wiadomości