Najnowsze

Brunello di Montalcino Richarda Gere. Włoskie i najlepsze

Najnowsze

Linia wina Richarda Gere produkowana jest w miejscowości Montalcino

- Richard Gere będzie miał własną ekskluzywną linię słynnego czerwonego wina Brunello di Montalcino - podały włoskie media, które ponoć kochają tego amerykańskiego aktora. Produkowany w Toskanii gatunek, jeden z najlepszych w światowym rankingu, trafi do Stanów Zjednoczonych.

To znane z długowieczności wino zrobiło w ostatnich dekadach ogromną karierę na świecie i uważane jest za jedno z najlepszych.

Uwielbiany we Włoszech gwiazdor Hollywood został właścicielem wyróżniającego się bardzo wysoką jakością gatunku trunku o nazwie "Lucere", rocznik 2007, wyprodukowanego w znanej winnicy w Montalcino. W światowych rankingach najlepszych win otrzymało ono 92 punkty na 100.

Wino z herbem i gwiazdy

Jako "prywatne wino" linia Richarda Gere'a trafi do USA ze specjalną etykietką. Widnieje na niej herb rezydencji aktora, pochodzącej z początku XIX wieku.

Znawca rynku Roberto Giannelli zwrócił uwagę na długą tradycję związków gwiazd ze światem wina. Wielu znanych artystów produkuje wino we Włoszech. Zajmuje się tym między innymi Sting w swej posiadłości w Toskanii.

Na zboczach Etny na Sycylii winnicę ma Mick Hucknall, niegdyś wokalista grupy Simply Red. Tak też nazywa się jedno z jego win. Winnicę na włoskiej wyspie Pantelleria ma Gerard Depardieu.

Autor: ar/mj / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości