Bolid rozświetlił niebo nad Rzeszowem

[object Object]
Bolid rozświetlił niebo nad RzeszowemKontakt 24
wideo 2/15

Jasny obiekt na chwilę rozświetlił niebo nad Rzeszowem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać przelatujący bolid. I tym razem nie chodzi o szybki samochód wyścigowy.

"Dzisiejszej nocy, to jest 19 stycznia o godzinie 01.59 moja kamera zarejestrowała najprawdopodobniej spadający meteor" - napisał Reporter 24 o nicku Kamildsi8. Jasno świecący obiekt kamera uchwyciła w Rzeszowie na osiedlu Baranówka.

- To jasny bolid, który pojawił się we wtorek nad Polską - powiedział w rozmowie z tvnmeteo.pl Karol Wójcicki, popularyzator astronomii "Z głową w gwiazdach". Dodał, że niestety kamery stacji bolidowych nie dały rady go zarejestrować ze względu na spore zachmurzenie.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ TYM Z NAMI!

Bolid - co to jest?

Bolid to spadający meteor, który jest bardzo jasny - jaśniejszy niż Wenus, czyli planeta, którą doskonale widać na niebie. Tę jasność obiekt zawdzięcza temu, że jego wielkość dochodzi nawet do kilkunastu centymetrów. To dużo jak na meteor. Kiedy taka skała znajdzie się w atmosferze, spali się, pozostawiając po sobie bardzo jasny ślad. Znalezienie się bolidu w ziemskiej atmosferze to rzadkie zjawisko.

Autor: anw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości