Bocian Klepetan znów przy Malenie. To jego 19. powrót z Afryki do ukochanej


Najsłynniejsza na świecie para bocianów po raz kolejny się połączyła. Bocian Klepetan pokonał 13 tysięcy kilometrów, aby spotkać się ze swoją ukochaną Maleną.

Klepetan, samiec bociana białego, pokonał 13 tysięcy kilometrów, aby przybyć do Brodskiego Varosza i spotkać się z Maleną. Po raz 19. wrócił do swojej partnerki, której pozostaje wierny od lat. Ona czekała na jego powrót z Afryki całą zimę. Malena nie może ruszać w podróż ze swoim partnerem, ponieważ jedno z jej skrzydeł jest uszkodzone.

Opiekun Maleny Stjepan Vokić był zachwycony, gdy zobaczył bociana w niedzielę. Pierwszym, co zrobił, było pójście na ryby, aby mieć czym nakarmić ptaka po ciężkiej podróży.

- Przyleciał w niedzielę około godziny 15. Byłem trochę zaskoczony, myślałem że zjawi się później niż zwykle, biorąc pod uwagę pogodę, bo jest zimno. Ale dzięki Bogu przyleciał cały i zdrowy. Klepetan i Malena pracują nad gniazdem, jaja będą za około 10 dni - mówił Vokić. Jak dotąd para doczekała się 66 młodych. - Kto wie, ile ich będzie w tym roku. Trzymamy kciuki za co najmniej dziesiątkę - dodał.

Autor: anw/map / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości