Najnowsze

Błyskawica i tęcza na jednym ujęciu. Zobacz niesamowitą fotografię

Najnowsze

Niezwykłe zdjęcia przedstawiające naturę
Instagram, Greg McCownNiezwykłe zdjęcia przedstawiające naturę

Greg McCown to 42-letni mężczyzna, którego pasją jest fotografia. Od lat miał na celu uchwycenie błyskawicy i tęczy jednocześnie. Jego marzenie w końcu się spełniło, a zdjęcie obiegło Internet.

Greg McCown jest skromnym 42-latkiem, mieszkającym w mieście Tucson w stanie Arizona. Na co dzień zajmuje się sprzedażą domów, jednak jego największą pasją jest fotografia.

Cel

Na swoich zdjęciach uwiecznia przede wszystkim naturę, która znajduje się w pobliżu jego domu. Wielkim marzeniem Grega przez kilka lat było uchwycenie na jednej fotografii błyskawicy i tęczy jednocześnie. W niedzielę (9 sierpnia) nareszcie mu się to udało. Piękne zdjęcie natychmiast rozprzestrzeniło się w sieci. Autor zebrał wiele chwalebnych opinii m.in. na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

"Ciężka praca opłaciła się. Fenomenalne zdjęcie" – napisała April Cruz na Twitterze.

"Greg, to jest moje wymarzone ujęcie. Gratulacje" – skomentował Beverly Parks na Facebooku.

Wiele osób zainteresowało się pracami McCowna, proszą go o wywiad oraz o możliwość wykorzystania zdjęć. Niektórzy internauci pytają o większy format, by móc wydrukować i powiesić je na ścianie.

Inspiracja

Dla mężczyzny inspiracją do zdjęć jest natura. Kilka lat temu, gdy jechał do pracy, zobaczył piękną tęczę. W pewnym momencie, tuż obok niej pojawiła się błyskawica. Greg nie miał aparatu, ani czasu, aby zatrzymać się i spróbować uwiecznić to zjawisko. Od tamtego momentu próbował uchwycić widziany wcześniej obrazek, niestety połączenie błyskawicy i tęczy nie występuje zbyt często.

Po spełnieniu marzenia, Greg ma już kolejne cele. Chciałby uchwycić ogromną błyskawicę nad Wielkim Kanionem Kolorado, wieloryby w ruchu oraz wybrać się do Islandii i Nowej Zelandii, aby sfotografować tamtejszą naturę.

Więcej prac Grega McCowna znajdziecie na jego Instagramie.

Autor: mag/kka / Źródło: www.weather.com

Źródło zdjęcia głównego: Instagram, Greg McCown

Pozostałe wiadomości