"Błękitny24" podglądał wypoczywających warszawiaków

"Błękitny 24" podląda majówkowiczów (TVN24)
"Błękitny 24" podląda majówkowiczów (TVN24)
"Błękitny 24" podląda majówkowiczów (TVN24)

"Błękitny24" - helikopter należący do TVN24 - przeleciał w czwartkowy poranek nad Wisłą i Zalewem Zegrzyńskim. Z lotu ptaka przyglądał się warszawiakom, który już od rana urządzali sobie majówkę na świeżym powietrzu.

Przed godz. 10.00 brzegi Zalewu Zegrzyńskiego, cieszącego się wśród mieszkańców stolicy ogromną popularnością, nie były szczególnie oblężone. Na plaży pojawili się tylko ci, którzy chcieli nacieszyć się ciszą i przyjemnie, niezbyt jeszcze mocno grzejącym słońcem.

Po Zalewie pływało także kilku żeglarzy, którzy mogli choć w małym stopniu wypróbować sprzęt po zimie i zaspokoić tęsknotę za letnimi rejsami.

Zielona stolica opustoszała

Sama stolica, co doskonale widać na zdjęciach, opustoszała. Po ulicach, na których od poniedziałku do piątku tworzą się kilometrowe korki, jeździły pojedyncze samochody. Pomimo zieleni, która w ciągu dobiegającego końca tygodnia niesamowicie rozkwitła, większość mieszkańców postanowiła odpoczywać poza miastem.

W piątek zagrzmi

Dzisiaj słońce w stolicy dopisywało, ale na najbliższe dni synoptycy zapowiadają pogorszenie się pogody.

W piątek w stolicy będzie ciepło (24 st. C), ale przelotnie popada. Może także zagrzmieć. W burzowych porywach prędkość wiatru sięgnie nawet 90 km/h.

Autor: map / Źródło: TVN24, TVN Meteo

Pozostałe wiadomości