Biedronki atakują! USA "pod ostrzałem"

twitter / @philipnolan1, instagram / daedallike, anderson.jacobAtak biedronek w Stanach Zjednoczonych

W chłodniejsze i krótsze dni biedronki pojawiają się w okolicy domostw. Próbują znaleźć ciepłe i przytulne miejsce, w którym mogłyby zaszyć się na zimę. Obecnie masowo pokazują się w stanie Arkansas.

Biedronki to chrząszcze, które są całkiem podobne do ludzi, szczególnie w czasie trwania imprez masowych. Po prostu wszystkie chcą się ze sobą spotkać, taka ich natura.

Znaleźć ciepły kąt

Krótsze dni z mniejszą ilością światła słonecznego i niższe temperatury zmuszają owady do szukania cieplejszych lokalizacji. Ponieważ muszą one znaleźć miejsce, w którym będą hibernować w czasie zimy.

Jeff Welch z rady hrabstwa Lonoke twierdzi, że o tej porze roku wiele biedronek pojawi się na obszarze stanu Arcansas. Owady będą próbowały dostać się do dziur w elewacji, a także do szczelin wokół okiennic i drzwi. Aby uniknąć ich inwazji w domu należy uszczelnić drzwi i okna. Pomoże także rozpylenie środków owadobójczych na zewnątrz budynków mieszkalnych

Uwiecznianie inwazji

Internauci zareagowali pierwsi i na bieżąco umieszczają zdjęcia i filmy na portalach społecznościowych. Choć masowy wysyp biedronek wygląda nieco przerażająco, pamiętajmy nie są one szkodliwe. Nie zabijajmy ich, bo i tak będą nas odwiedzać. A do tego miejmy na uwadze, że to bardzo pożyteczne chrząszcze, zjadające chociażby mszyce.

Autor: zupi/rp / Źródło: ENEX

Źródło zdjęcia głównego: twitter / @philipnolan1, instagram / daedallike, anderson.jacob

Pozostałe wiadomości