Najnowsze

Biało od Trójmiasta po Zakopane. Nawet 10 cm świeżego śniegu

Najnowsze

Zakopianka cała biała (TVN24)
Zakopianka cała biała (TVN24)

Od samego rana śnieg zasypuje Polskę. Wilgotny front atmosferyczny przemieszcza się powoli na wschód. Obejmuje pas od Zatoki Gdańskiej, przez centrum, po Małopolskę.

Biel to kolor dominujący na Podhalu.

- Zaczęło padać o piątej rano i prószy non-stop - mówi reporterka TVN24, Marta Gordziewicz. - Im dalej w kierunku Podhala, tym intensywniej pada - dodaje.

Solarki na Zakopiance

Zaśnieżona jest cała Zakopianka, a najtrudniejsze jej odcinki to te ze wzniesieniami m.in. w miejscowościach Naprawa, Rdzawka i Skomielna-Biała.

Zakopiański Zarząd Oczyszczania Miasta zapewnia, że wszystkie pługosolarki wyjechały w trasę, ale śniegu jest bardzo dużo i nie nadążają z odśnieżaniem.

Aktualny ruch na Zakopiance sprawdzisz tutaj

Biało na północy, biało na południu / TVN24
Biało na północy, biało na południu / TVN24

10 cm białego puchu

- Według najświeższych danych z godziny siódmej, na południu Polski spadło 10 cm świeżego śniegu - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Na szczęście kierowcy jeżdżą ostrożnie. Na Zakopiance policja do tej pory nie zanotowała żadnych stłuczek. - Kierowcy czują respekt przed pogodą - mówi reporterka TVN24.

W Zakopanem zakopują się samochody (TVN24)
W Zakopanem zakopują się samochody (TVN24)

Łódź chce zimy

Biało zrobiło się też w Łodzi. Tam opady wyniosły 5 cm. Mieszkańcy mają nadzieję, że śnieg utrzyma się w mieście przez kolejne dni.

Opady śniegu w Łodzi (TVN24)
Opady śniegu w Łodzi (TVN24)

- Opady deszczu ze śniegiem i śniegu będą nam towarzyszyły prezez cały dzień. Będą to opady o charakterze słabym, lokalnie umiarkowanym - twierdzi synoptyk TVN Meteo.

Najwięcej, bo aż kolejne 10 cm spadnie na południu kraju.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości