Białe ferie, ale coraz zimniej i pochmurno

Białego puchu nie zabraknie w następnym tygodniu ferii zimowych

Przed nami kolejna tura ferii zimowych. TVN Meteo sprawdziło, jaka przez najbliższe siedem dni będzie pogoda. Najcieplej ma być w woj. zachodniopomorskim, a najzimniej w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim. Niebo przez większość czasu będzie zachmurzone i na pewno dosypie śniegu.

Dolny Śląsk w kratkę

Początek tygodnia w województwie dolnośląskim będzie stosunkowo ciepły, ale za to pochmurny. Spadnie też śnieg. Termometry pokażą od 0 do 3 st. C. 25 stycznia niebo nad Dolnym Śląskiem przejaśni się, ale za to będzie chłodniej, bo od -3 do -1 st. C.

W czwartek ponownie niebo spowiją chmury, a dzień później znowu zacznie sypać śnieg. Będzie też cieplej. Słupki rtęci pokażą od -2 do 0 st. C. W weekend rozpada się na dobre i będzie do 2 st. C.

Prognoza pogody na ferie w woj. dolnośląskim
Prognoza pogody na ferie w woj. dolnośląskim

Na Mazowszu pochmurno przez siedem dni

W woj. mazowieckim z kolei śnieg spadnie tylko w poniedziałek, sobotę i niedzielę. Będzie za to pochmurno z przejaśnieniami przez cały tydzień. Temperatury w większości będą ujemne, a najzimniejszym dniem będzie 27 stycznia, ma być wówczas od -6 do -4 st. c.

Prognoza pogody na ferie w woj. mazowieckim
Prognoza pogody na ferie w woj. mazowieckim

Opolskie od plusa do minusa

Kolejnym regionem, gdzie między 23 a 29 stycznia trwać będą ferie to województwo opolskie. Tam śnieg popada przez cztery dni w tygodniu. Będą to poniedziałek, wtorek, sobota i niedziela. Dodatkowo przez cały tydzień niebo ma być pochmurne z przejaśnieniami.

Temperatura na początku tygodnia będzie wahać się między 1 a 3 st. C. Później, od środy ma być coraz zimniej, ale nie mniej niż -4 st. C.

Prognoza pogody na ferie w woj. opolskim
Prognoza pogody na ferie w woj. opolskim

Podlasie w śniegu

Na Podlasiu przez pierwsze cztery dni tygodnia spadnie sporo śniegu. Później zdecydowanie ochłodzi się. Termometry pod koniec tygodnia pokażą nawet -9 st. C.

Opady śniegu powrócą w niedzielę.

Prognoza pogody na ferie w woj. podlaskim
Prognoza pogody na ferie w woj. podlaskim

Warmia i Mazury - w piątek załamanie pogody

Śnieg przez cały tydzień z wyjątkiem czwartku i piątku, do tego pochmurne niebo i ujemne temperatury - takiej pogody należy spodziewać się w woj. warmińsko-mazurskim przez najbliższe siedem dni. Przejaśnień i słońca można się spodziewać tylko w środku tygodnia.

Początkowo słupki rteci pokażą między 0 a -5 st. C. Tuż przed weekendem przyjdzie mocniejsze ochłodzenie. Wówocza temperatury sięgną nawet -8 st. C i nie wzrosną powyżej -3 st. C.

Prognoza pogody na ferie w woj. warmińsko-mazurskim
Prognoza pogody na ferie w woj. warmińsko-mazurskim

Zachodniopomorskie najcieplejsze

W woj. zachodniopomorskim śnieg ma zacząć padać dopiero w piątek. Najniższa prognozowana temperatura dla regionu to tylko -2 st. C. Tam też będzie najwięcej słońca. Zachmurzenie, jeśli będzie, to umiarkowane.

Prognoza pogody na ferie w woj. zachodniopomorskim
Prognoza pogody na ferie w woj. zachodniopomorskim

Autor: ar/rs,ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości