Najnowsze

"Bez ruchu jesteśmy kalekami"

Najnowsze

Andrzej Supron gościem "Rozmów w biegu"
Andrzej Supron gościem "Rozmów w biegu"

Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski to gość najnowszego wydania magazynu "Rozmowy w biegu". Opowiada o roli biegania w treningu zapaśniczym i zaletach sportu dla młodych ludzi.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

- Zapasy to dyscyplina w której potrzebna jest kondycja, czyli wydolność organizmu, a to najlepiej się zyskuje poprzez bieganie. Więc bieganie jest nieodłącznym elementem treningu - mówi Supron.

Bieganie w treningu zapaśniczym

Przygotowując się do zawodów Supron biegał na stadionie i po górach. - Zwłaszcza po górach było bardzo ciężko, ale ja często w takim biegu sam się motywowałem wewnętrznie. Mówiłem sobie: teraz muszę przyłożyć, bo to może być ta ostatnia minuta walki, która może zadecydować o zwycięstwie. Dodawałem czadu i biegłem szybciej i bardziej intensywnie - tłumaczył gość "Rozmów w biegu".

Supron przyznaje, że bieganie to wspaniała dyscyplina do gubienia zbędnych kilogramów. - Moja dyscyplina ma kategorie wagowe, więc biegało się, żeby schudnąć. Ja biegałem bardzo dużo - przyznaje.

Zapasy na ogólny rozwój dzieci

Supron nie przedkłada biegania nad zapasy. Uważa, że jego dyscyplina jest najlepszą formą ogólnorozwojową. - Bardzo symetrycznie angażują cały aparat ruchowy. Wzmacniają też psychofizykę - opowiada.

Twierdzi też, że dzisiejsza cywilizacja to największy przeciwnik sportu. Uważa, że należy propagować zdrowy styl życia już od najmłodszych lat. - Bez ruchu jesteśmy kalekami - twierdzi i namawia do zajęć wf-u oraz dodatkowych aktywności ruchowych poza lekcjami.

Autor: mar/mk / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości