Będzie sypać do końca tygodnia. Krótka przerwa w piątek

Prognoza pogody na środę i na kolejne dni
Prognoza pogody na środę i na kolejne dni
Prognoza pogody na środę i na kolejne dni

Złe nowiny dla tych, którzy mają już dość śniegu: do końca tego tygodnia padać ma niemal codziennie. Pogodnym wyjątkiem będzie piątek, ale wtedy lepiej sięgnąć po cieplejsze ubrania, bo odczujemy ochłodzenie. Tego dnia i w sobotę w niektórych regionach nawet maksymalne temperatury wyniosą tylko -7 i -8 st. C.

Przez większość tego tygodnia będzie nam towarzyszyć pogoda podobna do wtorkowej. W ciągu dnia możemy się spodziewać niewielkiego mrozu i przelotnych opadów śniegu.

Środa

- Na razie więcej tego śniegu pada na ulice miast Polski zachodniej - mówiła prezenterka TVN Meteo Omenaa Mensah. Taka sytuacja utrzyma się w środę. Na południowym wschodzie spadnie do 5 cm śniegu.

Temperatury wyniosą od -1 st. C na Wybrzeżu i -2 st. C w centrum do -5 st. C na północnym wschodzie i Ziemi Lubuskiej.

Na wschodzie możliwe silniejsze porywy północno-wschodniego wiatru, osiągające 40-50 km/h, co może skutkować niewielkimi zamieciami i zawiejami.

Czwartek

W czwartek sytuacja zacznie się lekko zmieniać. Śnieg jeszcze popada - we wschodnich i zachodnich regionach, ale zacznie się ochładzać.

Termometry pokażą od -6 st. C na południowym wschodzie i w centrum do -4 st. C na północy.

Piątek

W piątek będzie jeszcze bardziej mroźno. W najchłodniejszych regionach kraju temperatury maksymalne w ciągu dnia wyniosą -7 st. C, a w najcieplejszych -2 st. C.

Tego dnia możemy za to liczyć na dość pogodne niebo. Padać nie będzie, słabo poprószyć może tylko na północnym wschodzie.

W weekend znowu śnieg

Odpoczynek od śniegu nie potrwa jednak długo. Już w sobotę znowu zacznie sypać. Śniegowi, którego nie uświadczą jedynie mieszkańcy północnego wschodu, może towarzyszyć marznący deszcz powodujący gołoledź.

W sobotę na północnym wschodzie będzie jeszcze bardzo zimno, -8 st. C, ale na Dolnym Śląsku ociepli się do 1 st. C powyżej zera.

W niedzielę na termometrach zobaczymy nieco wyższe wartości: od -5 st. C na Podlasiu do 2 st. C na Dolnym Śląsku. W całym kraju padał będzie marznący śnieg.

"Bez przesady z tą zimą"

Tych, którzy uważają, że zaledwie jednodniowa przerwa w opadach śniegu będzie zdecydowanie za krótka, pociesza Omenaa Mensah. Jak twierdzi, nawet w śnieżne dni możemy liczyć na okresy rozchmurzenia. - We wszystkie te dni będzie się od czasu do czasu przejaśniać, więc bez przesady z tą zimą - podsumowała prezenterka.

Autor: js/ŁUD / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości