Najnowsze

Będzie cieplej, ale nadal dżdżysto i burzowo. W weekend szansa na uspokojenie pogody

Najnowsze

Pogoda na najbliższe dnitvn24
wideo 2/21

Po kilku dniach chłodnych - jak na czerwiec - temperatura w najbliższym czasie będzie powoli rosnąć. Czeka nas jednak ponowne nasilenie się gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Wtorek będzie pogodny tylko na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze kraju prognozowane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Niewykluczone są przelotne opady deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy, a miejscami burze z opadami do 30 l/mkw. Termometry pokażą maksumalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z północnego zachodu, tylko na wschodzie będzie wiał z południowego wschodu. Na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny, a w burzach - silny, do 80 kilometrów na godzinę.

Pochmurna środa

W całym kraju w środę na niebie będzie występować zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Możliwe są okresowe opady deszczu od 10 do 30 l/mkw. i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 19 st. C na Górnym Śląsku, przez 23 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni i wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. Chwilami może się nasilić, a w burzach jego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo

Mokry czwartek

W czwartek na północnym zachodzie kraju powinno być pogodnie. Poza tym zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Od południa w głąb kraju przemieszczać będą się opady deszczu i burze z gradem. Opady miejscami mogą być intensywne, od 30 do 40 l/mkw., w górach nawet do 60 l/mkw. Termometry pokażą od 22 st. C na Podkarpaciu do 26 st. C w centrum kraju i na Pomorzu Zachodnim. Wiatr okaże się północno-wschodni, umiarkowany i dość silny, a podczas burz może powiać z prędkością do 90 km/h.

Potencjalny rozwój burz w ciągu pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Piątek też w deszczu

W piątek zachmurzenie okaże się kłębiaste, umiarkowane i duże. Opady deszczu mogą być intensywne, spadnie od 10 do nawet 40 l/mkw. wody, miejscami niewykluczone są burze z gradem. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Podkarpaciu do 27 st. C w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Może jednak przybierać na sile, a w burzach - powiać z prędkością do 90 km/h.

Prognoza pogody na piątek i sobotęTVN Meteo
Rozwój opadów deszczu w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Spokojniejsza sobota

Na początku weekendu aura się uspokoi. Na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko na południu mogą pojawić się chmury, z których popada deszcz, od 5 do 10 l/mkw. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C w centrum kraju i na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni wiatr, który okaże się słaby i umiarkowany. Synoptycy jednak nie wykluczają, że chwilami powieje mocniej.

Temperatura w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Autor: dd//rzw / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/ventusky.com