"Bardzo delikatny masaż, przynoszący bardzo dobre efekty"

Drenaż limfatyczny czyli walka z cellulitem i obrzękami
Drenaż limfatyczny czyli walka z cellulitem i obrzękami
TVN Meteo Active
TVN Meteo ActiveDrenaż limfatyczny czyli walka z cellulitem i obrzękami

Katarzyna Kępka, prowadząca program "Lady fit", w tym odcinku poddała się "torturom" - drenażowi limfatycznemu. Uznaje się go za jedno ze skuteczniejszych narzędzi do walki z obrzękami i słynną (oraz nielubianą) tak zwaną skórką pomarańczową, czyli cellulitem. Dlaczego jest tak dobry i na czym właściwie polega wyjaśniała fizjoterapeutka Justyna Kiljańczyk.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który ma za zadanie polepszyć krążenie krwi i limfy (inaczej chłonki), co usprawnia funkcjonowanie organizmu.

Ważny składnik człowieka

Właściwości drenażu limfatycznego ułatwiają przepływ chłonki w układzie limfatycznym, co redukuje powstawanie cellulitu. Drenaż limfatyczny przeciwdziała niewydolności krążenia obwodowego i osoby cierpiące na tak zwany efekt zimnych stóp przestają odczuwać przykre dolegliwości.

- Limfa odgrywa bardzo dużą role w organizmie człowieka - zaznaczyła fizjoterapeutka Justyna Kiljańczyk.

Dla zdrowia i urody

Zabieg wykonywany w wielu salonach kosmetycznych polega na stymulacji wybranych obszarów ciała, co ułatwia transport substancji odżywczych do komórek. Poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz pobudza metabolizm tkanki tłuszczowej i przemianę materii skóry i mięśni. W efekcie modeluje sylwetkę i przyczynia się do spadku wagi.

Regularne drenaże, w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, są znakomitym miksem gwarantującym smukłą sylwetkę, dobre samopoczucie i zdrowie. - To jest bardzo delikatny masaż, który przynosi bardzo dobre efekty - podkreśliła Kiljańczyk.

Dla kogo tak, dla kogo nie?

Drenaże są wskazane praktycznie dla każdego - przeciwwskazaniem są stany zapalne, ostre urazy tkanek miękkich, zakrzepica żylna, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz zakrzepica żył głębokich czy zapalenie naczyń chłonnych. Zabieg nie powinien być wykonywany także u osób cierpiących na padaczkę, gorączkujące lub walczące z nowotworami, bądź też mające wszczepiony rozrusznik serca.

Autor: stella/mk / Źródło: TVN Meteo Active

Źródło zdjęcia głównego: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości