Najnowsze

Aż 22 st. C na termometrach we Francji

Najnowsze

Wiosenna pogoda we Francji
ENEXWiosenna pogoda we Francji

Słupki rtęci w południowo-zachodniej Francji wskazały w sobotę 22 st. C. To niezmiernie ciepły koniec grudnia nawet w tych rejonach. Jest cieplej o siedem stopni w porównaniu do średniej. - Rok temu też było ciepło, ale nie aż tak - twierdzą Francuzi.

W Europie od prawie trzech tygodni mamy już meteorologiczną zimę, za parę dni zacznie się też ta kalendarzowa, a we Francji temperatura powietrza przekracza 20 st. C.

Do 22 st. C

W całym kraju jest ciepło. Najwyższe wartości na termometrach odnotowali w sobotę mieszkańcy południowego-zachodu. Temperatura powietrza wyniosła 22 st. C. Jest to o około 7 st. C cieplej niż wynosi średnia dla tego obszaru o tej porze roku.

- Rok temu też było ciepło, ale nie aż tak jak teraz. Poszczęściło nam się, jest bardzo przyjemnie. Grudzień dobiega końca, zbliżają się święta, ale cieszymy się z takiej pogody - mówią Francuzi.

Aktywni sportowcy

Na szczycie Puy de Dôme w centralnej części kraju temperatura wyniosła 11 st. C. Góra ma wysokość 1460 metrów. Zapaleni biegacze zakładają krótkie spodenki podczas uprawiania sportu na zewnątrz. W Paryżu natomiast dotychczasowa temperatura w grudniu jest o cztery stopnie wyższa niż średnia dla tego miesiąca.

Amatorzy surfowania spędzają natomiast czas w Arcachon na południu kraju, gdzie wykorzystują dogodne warunki i "łapią falę".

Autor: AD/map / Źródło: france3-regions.francetvinfo.fr, ENEX

Pozostałe wiadomości