Najnowsze

Autobus jak amfibia, ulice jak rzeki

Najnowsze

Autobus amfibia w Tychach
Kontakt24/PauloAutobus amfibia w Tychach

Wtorkowe ulewy i burze spowodowały podtopienia. Porywisty wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Materiały otrzymywaliśmy na Kontakt 24.

"Przez Tychy przeszła ulewa" - napisał Reporter 24 i przesłał nagranie, na którym widać autobus przedzierający się przez zalaną ulicę. Straż powiadomiła, że otrzymała ponad 20 zgłoszeń. Informowaliście także o skutkach burzy, która przeszła nad Wodzisławiem Śląskim.

Zdjęcia na Kontakt 24 otrzymywaliśmy m.in. z woj. śląskiego. Jak powiedział mł. bryg. Bartosz Deberny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, w ciągu godziny straż otrzymała około 100 zgłoszeń.

- Głównie chodzi o połamane drzewa, zerwane linie energetyczne czy pozalewane piwnice. Strażacy interweniowali również przy zalanym aucie, z którego nie mogła wydostać się kobieta - poinformował Deberny.

Połamane drzewa w Tychach

Podobna sytuacja miała miejsce w Tychach.

- W ciągu 15 minut otrzymaliśmy ponad 20 zgłoszeń. Głównie dotyczyły zalanych piwnic lub ulic, a także połamanych drzew. W jednym przypadku została zerwana linia telefoniczna - poinformował o godz. 17.30 bryg. Szczepan Komorowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Autor: kz/aw / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24

Pozostałe wiadomości