Najnowsze

Auto znienacka wyjechało z piany. Uskoczyli w ostatniej chwili

Najnowsze

Policjanci i przechodnie ledwie zdążyli uskoczyć

Ilość morskiej piany zwianej przez silny wiatr na australijskie wybrzeże w niektórych miejscach była naprawdę niewiarygodna. W niektórych miejscach bez trudu mogły się w niej ukryć osobowe samochody. Jeden z nich ruszając znienacka, mocno zaskoczył nie tylko przechodniów, ale nawet policjantów.

Wyłaniającą się z piany niespodziankę sfilmował Mick Bell z Sunshine Coast, metropolii na wybrzeżu australijskiego stanu Queensland. Na jego nagraniu, umieszczonym na YouTube, widać jedną z miejskich ulic, pokrytą imponującą warstwą morskiej piany.

Kilkoro przechodniów obserwuje sunący przez ten "dywan" autobus, którego ruch nadzoruje dwoje policjantów. Nagle wszyscy muszą bardzo szybko uskoczyć na bok, bo tuż przed nimi z piany wyłania się znienacka osobowy samochód. Piana skrywała go tak skutecznie, że nikt wcześniej nikt wcześniej nie zauważył, jak się zbliżał.

Pokrywa coraz więcej wybrzeża

Masy morskiej piany już w poniedziałek zaskoczyły mieszkańców i turystów z północnej części wybrzeża Queensland. Zwiał ją z powierzchni wody silny wiatr towarzyszący burzy tropikalnej Oswald, która przeszła nad kontynentem. W niektórych miejscach warstwa piany miała nawet 3 metry. We wtorek to nietypowe zjawisko dotarło również na Wybrzeże stanu Nowa Południowa Walia.

Wielu mieszkańcy i turystów skorzystało z niecodziennej rozrywki, skacząc, zanurzając się i bawiąc w pianie.

Autor: js/mj / Źródło: YouTube/Mick Bell