Najnowsze

"Auta próbują przebijać się przez wodę". Skutki gwałtownej burzy w Gdańsku

Najnowsze

[object Object]
Przewracające się drzewo w GdańskuKontakt 24
wideo 2/9

Zalane ulice, podtopione budynki, połamane konary drzew - to skutki przejścia gwałtownej burzy nad Gdańskiem. Grzmiało w wielu regionach, a na Kontakt 24 przesyłaliście relacje pogodowe ze swoich miejscowości.

Nad Polską od wczesnego popołudnia przechodziły burze. Grzmiało w wielu regionach, jednak to właśnie na Pomorzu burze miały gwałtowny charakter. Widać to na zdjęciach i filmach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Reporterów 24.

Nad Trójmiastem utworzył się niewielki front burzowy. To właśnie on przyniósł intensywne opady deszczu i porywisty wiatr.

GDZIE GRZMI? ŚLEDŹ AKTUALNĄ SYTUACJĘ POGODOWĄ

Setka interwencji

- Skutki są takie, że jest szereg połamanych drzew, konarów na jezdniach, na trakcjach tramwajowych. I trwa usuwanie skutków tej nawałnicy - poinformował brygadier Adam Jastrzębski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Dodał, że ofiar w ludziach nie ma. Straż pożarna przyjęła około stu zgłoszeń.

Deszcz zalał kilka ulic w Gdańsku, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej. - Było na prawdę urwanie chmury, grad, niebezpiecznie - powiedział Kazimierz, mieszkaniec miasta. Ulewny deszcz zalał kilka ulic w Gdańsku m.in. w centrum 3 Maja, Kartuską i Nowe Ogrody. Spowodowało to poważne korki w mieście, nie kursowały niektóre linie tramwajowe. Woda zalała też niektóre przejścia podziemne dla pieszych. Nikt nie został poszkodowany. - Jaka jest aura, taka jest i będzie zawsze inna, człowiek wpływu nie ma - dodał Ryszard, turysta.

Zobacz przewracające się drzewo:

Przewracające się drzewo w Gdańsku
Przewracające się drzewo w GdańskuKontakt 24

Uwaga!

Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. Dotyczą one także województwa pomorskiego.

SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ OSTRZEŻENIA

Wasze relacje

Przesyłaliście nam relacje pogodowe, na których widać skutki gwałtownej aury.

"Wielka burza w centrum Gdańska. Zalane tory tramwajowe, po których płyną konary drzew. Wybite studzienki kanalizacyjne jak gejzery, auta próbują przebijać się przez wodę" - napisał Reporter 24 o nicku pablottiva0r.

Zobacz wszystkie relacje:

Autor: //aw / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości