Najnowsze

Atak zimy w wielu regionach kraju. Śnieg powoduje poważne utrudnienia

Najnowsze

Przez śnieh jest groźnie i w miastach, jak i na drogach
TVN 24Przez śnieh jest groźnie i w miastach, jak i na drogach

Piątek w Polsce można opisać dwoma słowami: jest "mroźno" i "biało". Pierwsze doskonale oddaje temperaturę wskazywaną przez termometry, natomiast drugie odnosi się do prószącego w wielu województwach śniegu. Na drogach jest niebezpiecznie ślisko.

Synoptycy TVN Meteo ostrzegali, że w piątek niebo nad Polską będzie zachmurzone i że spadnie minimum kilka centymetrów białego puchu.

I nie mylili się - śniegiem sypnęło na tyle mocno, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla trzech województw wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia.

Bardzo trudne warunki

Z obfitego śniegu cieszą się najbardziej najmłodsi. Starsi, zwłaszcza ci siedzący obecnie za kierownicą oraz piesi, narzekają, ponieważ sytuacja na drogach jest fatalna.

- Na drogach jest ślisko, a spore ilości śniegu sprawiają, że kierowcy wyraźnie zwalniają - poinformował nas oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zima okiem Reporterów24

Reporterzy 24 na Kontakt 24 przesyłają mnóstwo zdjęć i filmów ukazujących skalę utrudnień wywołanych przez obfite opady śniegu.

Nie tylko na drogach szybkiego ruchu i autostradach ciężko się przemieszczać - pogoda daje się we znaki także w miastach, utrudniając życie pieszym.

- Jest bardzo ślisko i bardzo niebezpiecznie. Byliśmy świadkami, jak kilka osób idąc chodnikiem przewróciło się - relacjonowała Katarzyna Drozd, reporterka TVN 24.

Czekamy na więcej zdjęć! Przesyłajcie je na Kontakt 24!

Obfite opady śniegu paraliżują ruch drogowy
Obfite opady śniegu paraliżują ruch drogowy Kontakt 24

Autor: msb/mab / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Jarocinianin93

Pozostałe wiadomości