Najnowsze

Atak zimy na Hiszpanię trwa

Najnowsze


Fatalna pogoda w Hiszpanii. Śnieg zasypał kolejne regiony, miejscami chwycił siarczysty mróz, a na dodatek wiało z prędkością 110 km/h. W najbliższym czasie aura się nie poprawi.

Mieszkańcy Hiszpanii nadal zmagają się z intensywnymi opadami śniegu, mrozem, a także z wichurami.

SPRAWDŹ, JAK BARDZO ZIMOWE BYŁY W HISZPANII OSTATNIE DNI

W czwartek 5 lutego w regionach autonomicznych Kantabria i Kastylia-Leon na północy Hiszpanii wojsko pomagało kierowcom odkopać ok. 300 samochodów, które utknęły w zaspach.

Paraliż na drogach

Intensywne opady śniegu zablokowały część dróg. Do Santander, stolicy Kantabrii, samochodem można było dojechać tylko przez Bilbao w Kraju Basków - wszystkie inne drogi były nieprzejezdne.

Z powodu opadów śniegu wyłączono z ruchu kilka szos w górzystej części Majorki. W Sierra de Tramontana spadło 10 cm śniegu.

Siarczysty mróz w Pirenejach

Na obszarach górzystych, np. w Pirenejach, odnotowuje się wyjątkowo niskie temperatury. Według prognoz mieszkańcy tego regionu mogą zobaczyć na termometrach nawet -12 st. C. Ponadto obowiązuje tam żółty alert w związku z zagrożeniem lawinowym.

110 km/h

Władze katalońskiej Girony ogłosiły czerwony alarm, gdyż porywy wiatru dochodzą tam do 110 km/h. Ostrzeżenia obowiązują również na Minorce. W rejonie tej niewielkiej wyspy, a także w pobliżu Costa Brava, szalał sztorm. Na najbliższy czas lokalni meteorolodzy prognozują wysokie na 7-8 metrów fale. Wystąpią one na wodach północnego wybrzeża Minorki.

Autor: PW/map / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości