Atak nawałnic w Wielkopolsce i na Wybrzeżu

Zniszczenia po burzy z wichurą

Pozrywane dachy, powalone drzewa, zniszczone samochody - to efekty wichury, która po południu przeszła przez Grodzisk Wielkopolski. Ich zdjęcia na Kontakcie 24 zamieścił internauta karinam. O gradzie w Dąbkowicach niedaleko Koszalina informuje na Kontakcie Meteo internauta dlb.

"W sobotę około godziny 16 przez Grodzisk Wielkopolski przeszła wichura wraz z silnym deszczem i wichurą" - napisał na Kontakcie 24 internauta karinam.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o czterech zerwanych dachach w Grodzisku oraz jednym w Ptaszkowie. Do interwencji oddelegowano pięć jednostek straży. Jeden wóz z podnośnikiem jest w centrum miasta, gdzie strażacy zabezpieczają plandekami dach kamienicy. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - poinformował mł. asp. Mariusz Wieczorek, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Grodziska Wielkopolskiego. Dodał, że zostały również uszkodzone linie wysokiego napięcia.

Jak poinformował strażak, wichura powaliła wiele drzew, które z kolei uszkodziły kilka samochodów. Do straży cały czas wpływają kolejne zgłoszenia o zniszczeniach.

Strefa burz uaktywniła się po południu na zachodzie Polski. Wyładowania odnotowano na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

Czytaj też na Kontakcie 24

Grad nieopodal Koszalina i w Tucholi

Dość gwałtowny przebieg miała też burza w rejonie Dąbkowic niedaleko Koszalina. Wyładowaniom atmosferycznym i opadom deszczu towarzyszył tam grad.

"Byłem jeszcze na na plaży, gdy na horyzoncie zaczęło błyskać. Gdy zaczęło kropić, ruszyłem w stronę domku. Szybko dobiegłem i się zaczęło..." - relacjonuje na Kontakcie Meteo internauta dlb, który przysłał zdjęcia z Dąbkowic.

Także w Tucholi nieopodal Sierakowa Wielkopolskiego miało miejsce solidne gradobicie:

Autor: aolsz/jaś; js/map / Źródło: Kontakt 24, Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości