Amerykanie witają lato. Lato daje im 38 stopni!


Amerykanie ze Wschodniego Wybrzeża powitali lato w towarzystwie bardzo wysokich temperatur. W środę i w czwartek, kiedy temperatura sięgała nawet 38 st. Celsjusza, chłodzili się, jak mogli - np. za pomocą ulicznych hydrantów.

Pierwszego i drugiego dnia lata w kilku stanach na wschodzie było naprawdę gorąco. W środę termometry w stołecznym Waszyngtonie wskazały 38 st. C. 37,8 st. C było z kolei w czwartek w Baltimore w stanie Maryland.

Kąpiel pod hydrantem

Piesi spacerujący m.in. po ulicach Waszyngtonu i Nowego Jorku chłodzili się, jak mogli. Popijali wodę, nosili wchłaniające pot ręczniki na karkach, chronili się w klimatyzowanych centrach handlowych, a nawet - kąpali pod hydrantami.

Dzieciom oraz tym, którzy cierpią na choroby układu krążenia, meteorolodzy z National Weather Service zalecili pozostanie w domach, a ludziom pracującym na zewnątrz - robienie sobie dłuższych przerw.

Piątkowe burze

Jak prognozują amerykańscy synoptycy, w piątek temperatura odrobinę spadnie. Ponieważ wciąż będzie przekraczać 35 st. C, istnieje niebezpieczeństwo, że po południu i wieczorem wystąpią burze. Nie powinny być groźne, jednak w kilku miejscowościach mogą być trochę bardziej niebezpieczne.

Autor: map/ŁUD / Źródło: Reuters TV, accuweather.com, The Washington Post

Pozostałe wiadomości