Alerty IMGW przed ulewnymi opadami deszczu

Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 19.09

Intensywne opady deszczu w niedzielę mogą występować jeszcze na południowym wschodzie Polski. Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: intensywne opady deszczu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują w województwach:

- małopolskim, w powiatach: brzeskim, tarnowskim, Tarnów, nowosądeckim, Nowy Sącz i gorlickim;

- podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, strzyżowskim, brzozowskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim.

Prognozowane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, lokalnie silnym. Przewidywana wysokość opadów miejscami wyniesie od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Alarmy stracą ważność o godzinie 9 w niedzielę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości