IMGW ostrzega przed burzami z gradem w większości kraju

Aktualizacja:
Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 29/30.03
Pogoda na noc 29/30.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro - 13.09

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia. Podczas wyładowań może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: burze z gradem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla całych województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego. Alarmy obowiązują również w przeważającej części woj. małopolskiego i lubelskiego oraz w połowie woj. dolnośląskiego.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy jest grad.

Ostrzeżenia będą ważne w godzinach 13-23 w niedzielę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości