Najnowsze

Alerty hydrologiczne IMGW. Ryzyko gwałtownych wzrostów poziomu wody

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
ps,
anw//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro - 18.09

IMGW wydał alarmy hydrologiczne pierwszego stopnia. W wyniku intensywnych opadów deszczu poziom wody w rzekach podniesie się i możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych.

W piątek obficie padał deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. W związku ze spodziewanym wzrostem stanów wód w rzekach synoptycy wydali także ostrzeżenia hydrologiczne.

Alert hydrologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. W związku ze spływem wód opadowych oraz pracą urządzeń hydrotechnicznych, miejscami spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Alarmy ważne będą do godziny 8 w sobotę.

Obowiązują też alerty na terenie woj. pomorskiego oraz północno-wschodniej części woj. kujawsko-pomorskiego. Tutaj w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w tym również miejscami o charakterze burzowym, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów wysokich. Alarmy stracą ważność o północy z piątku na sobotę.

Ostrzeżenia hydrologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie hydrologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia oznacza zagrożenie umiarkowane. Stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym przewidywany jest gwałtowny wzrost stanu wody.

Autor:ps, anw//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości