Najnowsze

Alaska: padają rekordy zimna

Najnowsze

To bardzo zimny listopad na Alasce

Mieszkańcy Alaski marzną z powodu rekordowo niskich temperatur. Sobota w Fairbanks okazała się już piątym z kolei dniem, podczas którego było mniej niż 35 st. Celsjusza. Synoptycy zapowiadają, że w ciągu następnych kilku dni będzie jeszcze zimniej.

Tak niską temperaturę odnotowano rano, ale nie tylko noce i poranki są zimne. Również w ciągu dnia chwyta mróz, słupki rtęci spadają do -20 st. C. Ostatnio tak zimno było w 1989 roku, jednak nie dłużej niż przez dwa dni. Właśnie ze względu na liczbę zimnych dni, których było jak dotąd aż pięć, listopadowa alaskańska pogoda przejdzie do historii.

Na Alasce padł jednak jeszcze jeden rekord. Czwartek 17 listopada, z temperaturą rzędu -41 st., C okazał się najzimniejszym dniem od 1994 roku. Wtedy na termometrach można było zobaczyć -41 st. C.

Będzie gorzej

Zazwyczaj w Fairbanks w listopadzie odnotowuje się temperatury o średniej wysokości 8-9 st. C. Za tak radykalne ochłodzenie odpowiada wyż znad Antarktyki. Niestety prognozy nie są dla Alaskańczyków optymistyczne. W ciągu pięciu następnych dni będzie jeszcze zimniej.

Autor: map//aq / Źródło: accuweather.com

Pozostałe wiadomości